spellenclubs in Nederland en Vlaanderen
Gebruikersnaam:   Wachtwoord:  




Geef waardering Link suggereren

Zoeken 0 - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z 1215 spellen aanwezig!

Afbeelding Informatie Waardering
Anasazi
Categorie: Expertspel
Uitgegeven in: 2006
Uitgever: Phalanx Games
Link uitgever: http://www.phalanxgames.net
Auteur: Klaus-Jürgen Wrede
Illustrator: Franz Vohwinkel
4.3
Winkelwagen
http://gezelschapsspelen-webshop.be
  Geluk 2 / 10   Strategie 8 / 10  
  Speelduur 30 minuten   Leeftijd vanaf 10 jaar   Aantal spelers 2 - 4  
4 Reacties
Beschrijving Kennisbank
De Anasazi leefden in het mid-westen van de Verenigde Staten op het 4-landenpunt waar Arizona, Colorado, New Mexico en Utah aan elkaar raken. Voor ze in de 13e eeuw om onverklaarbare redenen hun woongebied verlieten, bouwden ze talrijke dorpen op schier onbereikbare plekken in de diepe canyons van Mesa Verde. Deze pueblos lagen verscholen in door erosie ontstane holtes tussen harde rotslagen in de wanden van de canyons. Pas veel later ontdekten expedities deze plaatsen met hun archeologische schatten. De spelers nemen deel aan verschillende expedities om de ruïnes met de achtergebleven gebruiksvoorwerpen van de vier stammen van de Anasazi te ontdekken. Geen artikelen
Links
BGG link: Boardgamegeek
Recensie: Spellengek
Recensie: Bordspel
Recensie: Anderspel

 




Plaats een nieuw onderwerp
Onderwerpen
 Onderwerpen   Auteur   Reacties   Bekeken   Laatste bericht 
Er zijn geen onderwerpen of berichten voor dit spel.
 
Plaats een nieuw onderwerp




Geef waardering Link suggereren

Anasazi - Reacties (4)
Geplaatst: vr 20 feb 2009, 11:46 
Avatar gebruiker
Helaas, Anasazi is weer zo'n Phalanxspel dat gewoon niet goed werkt. Het draait vooral om een gimmick van het leggen van bruggetjes, maar met een beetje een onvaste hand of een stoot tegen de tafel valt de boel in het water. Misschien dat het met wat meer ontwikkelwerk nog wat was geworden, maar ik betwijfel het.
4
Omhoog
 Profiel  BoardGameGeek    
 
Geplaatst: vr 20 feb 2009, 19:21 
Avatar gebruiker
Het passen en meten met de expeditiestaafjes kan mij niet bekoren. Dit irritante spelelement is vermoedelijk alleen maar leuk voor liefhebbers van Mikado en andere 'freubelspelletjes'. Ook van het andere spelelement, het verzamelen van schatten, word ik niet enthousiast. De combinatie van een redelijk oncontroleerbare aanvoer van ruïnes en de verdubbeling door de geheime opdrachten is mij te grillig.
4
Omhoog
 Profiel  BoardGameGeek  Twitter   
 
Geplaatst: vr 29 jan 2010, 01:49 
Avatar gebruiker
Achjee, achjee, achjee. Het lijkt zo'n leuk idee om rondom 'eilandjes' die min of meer willekeurig op de speeltafel worden verspreid een spel te ontwikkelen, en ergens gun je het Wrede ook wel om er succes mee te hebben. Maar in de praktijk werkt het gewoon niet vanwege de weinig aansprekende mechanismen van 'meteen neerleggen' dat met grote vingers eerder kwelling dan plezier is, en het grafische prutontwerp dat op meerdere plaatsen het spelplezier in de weg zit. Ik noem moeilijk te onderscheiden fiches en de werkelijk stupide vormgeving van de 'ladders' die nauwelijks te onderscheiden kop en staart hebben. Het spel wordt daardoor al snel een race om het zo snel mogelijk af te raffelen zodat je nog met enig fatsoen kunt zeggen dat je het hebt geprobeerd; en het daarna niet meer uit z'n doos te halen.
3
Omhoog
 Profiel  BoardGameGeek    
 
Geplaatst: wo 08 sep 2010, 15:09 
Avatar gebruiker
Ziet er leuk uit. Niks bijzonders helaas.
6
Omhoog
 Profiel     
 
 

Geef waardering Link suggereren


Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Stijl afkomstig van StylerBB.net & kodeki. Logo door Henk Rolleman
board3 Portal - gebaseerd op phpBB3 Portal
Vertalingen door phpBB.nl & phpBBservice.nl
phpBB SEO