spellenwinkels in Vlaanderen en Nederland
Gebruikersnaam:   Wachtwoord:  




Geef waardering Link suggereren

Zoeken 0 - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z 1217 spellen aanwezig!

Afbeelding Informatie Waardering
Targui
Categorie: Expertspel
Uitgegeven in: 1987
Uitgever: Jumbo
Link uitgever: http://www.jumbo.eu
Auteur: Wil Dijkstra, Ben van Dijk
Illustrator: Onbekend
5.6
Winkelwagen
http://gezelschapsspelen-webshop.be
  Geluk 5 / 10   Strategie 7 / 10  
  Speelduur 120 minuten   Leeftijd vanaf 12 jaar   Aantal spelers 2 - 4  
5 Reacties
Beschrijving Kennisbank
Targui is een strategisch woestijnspel waarbij 2 - 4 Touareg-stammen met elkaar strijden om de heerschappij over de Sahara. Omzichtig manouvreren wordt afgewisseld met hard toeslaan. Karavanen worden overvallen, zoutwinplaatsen veroverd en oases verdedigd.

Wie het beste met de strategische en economische mogelijkheden van de woestijn weet om te gaan zal uiteindelijk winnen, hoewel -ook voor de beste speler- het noodlot hard kan toeslaan.
Geen artikelen
Links
BGG link: Boardgamegeek
Recensie: Spelmagazijn
Recensie: Spellenclub13
Recensie: Spellengek
Recensie: Bordspelinfo
Recensie: Truusentruus
Samenvatting: Mentalworks

 




Plaats een nieuw onderwerp
Onderwerpen
 Onderwerpen   Auteur   Reacties   Bekeken   Laatste bericht 
Geen ongelezen berichten Bijlage(n) Nox' Spellenzolder - Targui

Dharquen

0

32

do 18 aug 2011, 17:30

Dharquen

 
Plaats een nieuw onderwerp




Geef waardering Link suggereren

Targui - Reacties (5)
Geplaatst: di 16 aug 2011, 21:09 
Avatar gebruiker
Risk met wat meer variatie en uitdaging, leuk op zijn tijd.
6
Omhoog
 Profiel     
 
Geplaatst: do 18 aug 2011, 09:30 
Veel beter dan Risk!
Kortere speelduur, agressiever (dus je moet ook meer op je hoede zijn).

De continu variabele spelersvolgorde zorgt ook voor veel spanning.

En voor een spel van deze leeftijd vind ik 'm ook leuk uitgevoerd. In tegenstelling tot klassieker catan verschuiven de losse tegels hier nooit door het handige basisbord waar je ze in kunt leggen! Ook de gaatjes in de tegeltjes zorgen ervoor dat licht tafelstoot gekluns niet meteen tot de gebruikelijk chaos op het bord leidt.

Maar het blijft een 'Risk variant', dus hoger dan een 6 wordt het niet bij mij. Het is wel het spel dat ik suggereer als een vastgeroeste Riskspeler 'weer eens gezellig Risk' voor stelt. Prima voor eens per jaar.
6
Omhoog
 Profiel  BoardGameGeek    
 
Geplaatst: do 18 aug 2011, 13:38 
Avatar gebruiker
Ik was ook wel gecharmeerd van dit beter-dan-Risk spel, maar de soms extreem lange speelduur laat het toch op maar een zesje eindigen. Het duurt vaak te lang voor wat het is.
6
Omhoog
 Profiel  BoardGameGeek    Facebook
 
Geplaatst: za 17 sep 2011, 13:51 
Avatar gebruiker
Als ik kijk naar de tijd waarin Targui uitkwam (en de uitgever) zijn de gebruikte mechanismen zeer vooruitstrevend te noemen. Een variabel speelbord, tegels met twee verschillende waarden, variabele speelvolgorde, dat zijn toch dingen die pas later gemeengoed werden. Maar dan het spel... Achheremijntijd. Eén grote vrij willekeurige loopgravenoorlog, versterkt door het feit dat er eigenlijk geen regels zijn die vertellen wanneer het spel ophoudt. Dat mogen de spelers zelf beslissen. Last man standing is een afschuwelijk heen-en-weer gejojo doordat alle gevechten met een dobbelsteen worden beslecht en de over te nemen gebieden ook steeds groter worden; x aantal rondes spelen voelt nogal arbitrair (ook omdat de dobbelsteen voor je of tegen je kan werken). Vergane glorie, en gezien de ontwikkelingen die na Targui plaatsvonden kan ik eigenlijk alleen maar blij zijn dat men toch echt heeft geprobeerd andere manieren van spelen te bedenken.

Ik zou voor die ene keer per veel jaar dat iemand de behoefte heeft aan iets Riskserigs proberen A Brief History Of The World op te dringen. Zitten ook duidelijk haken en ogen aan, maar is echt speelbaarder dan dit museumstuk.
2
Omhoog
 Profiel  BoardGameGeek    
 
Geplaatst: zo 27 nov 2011, 19:41 
Avatar gebruiker
Voor de volledige beoordeling, bekijk mijn Video Uitleg & review.
Nox' Spellenzolder.
8
Omhoog
 Profiel  BoardGameGeek    
 
 

Geef waardering Link suggereren


Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Stijl afkomstig van StylerBB.net & kodeki. Logo door Henk Rolleman
board3 Portal - gebaseerd op phpBB3 Portal
Vertalingen door phpBB.nl & phpBBservice.nl
phpBB SEO