volg nu de bekendmaking van de Spellengek top-100
Gebruikersnaam:   Wachtwoord:  




Geef waardering Link suggereren

Zoeken 0 - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z 1217 spellen aanwezig!

Afbeelding Informatie Waardering
Tempus
Categorie: Expertspel
Uitgegeven in: 2006
Uitgever: PS Games
Link uitgever: http://www.ps-games.nl
Auteur: Martin Wallace
Illustrator: Eckhard Freytag, Ron Magin
6.0
Winkelwagen
http://gezelschapsspelen-webshop.be
  Geluk 3 / 10   Strategie 7 / 10  
  Speelduur 75 minuten   Leeftijd vanaf 14 jaar   Aantal spelers 3 - 6  
7 Reacties
Beschrijving Kennisbank
Tempus creëert de geschiedenis van de wereld opnieuw vanaf de uitvinding van het schrift tot het veroveren van de hemel. Het spel is verdeeld in tijdperken en aan het eind van ieder tijdperk vindt een belangrijke ontwikkeling plaats, bijvoorbeeld landbouw en de boekdrukkunst. Welke beschaving de sprong naar het volgende niveau kan overbruggen, hangt allemaal af van wie de meeste vooruitgang heeft geboekt tijdens zijn beurt. Elk tijdperk brengt een verbetering met zich mee, zoals het hebben van een betere gezondheid of het vermogen om zich verder te kunnen verplaatsen. Maar geen enkele beschaving blijft te lang achter, want goede ideeën verspreiden zich nu eenmaal snel... Geen artikelen
Links
BGG link: Boardgamegeek
Recensie: Spellenclub13

 




Plaats een nieuw onderwerp
Onderwerpen
 Onderwerpen   Auteur   Reacties   Bekeken   Laatste bericht 
Geen ongelezen berichten Tempus

Tyr W

13

795

zo 08 jan 2006, 18:06

De Struikrover

Geen ongelezen berichten Tempus uit???

Tyr W

21

1299

di 24 okt 2006, 08:55

thesid

Geen ongelezen berichten Bijlage(n) Nox' Spellenzolder - Tempus

Dharquen

0

57

do 22 sep 2011, 17:41

Dharquen

 
Plaats een nieuw onderwerp




Geef waardering Link suggereren

Tempus - Reacties (7)
Geplaatst: wo 06 mei 2009, 08:58 
Leuk en interessant spelthema, maar duurde veel te lang. Veel downtime en spelplezier nam bij mij snel af. Weinig overzichtelijke regels (eng.versie).
4
Omhoog
 Profiel     
 
Geplaatst: wo 07 okt 2009, 22:53 
Avatar gebruiker
Een eenvoudig groeispel met af en toe een paar kleine conflictjes tussen de spelers. Het heeft eigenlijk veel meer weg van een logistiek spel dan van een beschavingsspel: voor steden---je belangrijkste bron van punten---moet je zo snel mogelijk groeien en je gegroeide mannekes zo snel mogelijk weg bewegen. Pas ergens halverwege zie je misschien eens een tegenstander op een plek waar je 'm niet hebben wil en komt het tot een gevechtje.

Met drie spelers vond ik dit een tam en saai spel dat op een 4 uitkomt. Je komt elkaar namelijk niet tegen omdat iedereen wel doorheeft dat je uit elkaars buurt moet blijven. Het spel is daardoor tijdverdrijf in plaats van spel. Met vier spelers zou dit beter moeten gaan, en vandaar dat ik het geheel , erg optimistisch, op een '5' neerzet.

Voor wie overigens de akelige vormgeving van de ProLudo-editie weerhoudt om het spel te spelen: je hebt de spelerborden helemaal niet nodig omdat de acties met wat oefening gemakkelijk te onthouden zijn en de kaarten verder alles uitleggen. Dan speel je alleen met afschuwelijk onschudbare kaarten (made in China, he) waar met wat kaartenhoesjes nog wel iets aan te doen is. Maar een spel met een superuitstraling zal het nooit worden. Als je meer dan €5 moet betalen is het teveel.
5
Omhoog
 Profiel  BoardGameGeek    
 
Geplaatst: wo 25 aug 2010, 19:21 
Niet het beste spel van Martin Wallace (die vind je alleen bij zijn eigen uitgeverij), maar wel een prima opbouwspel, waarbij je heel erg moet afwegen wanneer je het conflict opzoekt. Doe je het de vroeg, gaan andere spelers winnen. Doe je het niet (of te laat), wint degene die voorloopt...

De vormgeving van diverse onderdelen in de Pro Ludo uitvoering is wel slecht leesbaar, wat de pret bij een eerste spelbeurt wel wat drukt.
7
Omhoog
 Profiel  BoardGameGeek    
 
Geplaatst: za 06 nov 2010, 11:50 
Dit spel heeft sterke en minder sterke punten. Ik vind dat de mechanismen heel goed het gevoel geven dat je een beschaving opbouwt (bijvoorbeeld tijdelijke voordelen bij ontdekkingen) en het vechten werkt ook vlot. het veranderlijke speelbord is ook boeiend. Ik begrijp niet meteen de opmerking over downtime.
De uitvoering van het materiaal (verwarrende kleuren en achtergronden, matige illustraties) haalt samen met de te vaak voorkomende gelijkstanden (of is dit enkel bij ons?) dit spel van een 8 naar een 7.
Als je een korte Wallace zoekt is Tinner's trail sterker, tenzij je niet economisch aan de slag wil, dan is dit spel misschien je ideale keuze.
Ik wil afsluiten met de mededeling dat de Nederlandstalige spelregels best ok zijn, ik vind ze zelfs goed.
7
Omhoog
 Profiel  BoardGameGeek    
 
Geplaatst: do 18 nov 2010, 14:07 
Avatar gebruiker
Leuk spelletje, helaas is de uitwerking van het combatgedeelte iets minder uitgewerkt.
6
Omhoog
 Profiel  BoardGameGeek    
 
Geplaatst: ma 02 mei 2011, 12:04 
Avatar gebruiker
In bezit, maar deze moeten we eerst maar eens spelen.
Omhoog
 Profiel  BoardGameGeek  Twitter  Hyves  Facebook
 
Geplaatst: zo 27 nov 2011, 19:42 
Avatar gebruiker
Voor de volledige beoordeling, bekijk mijn Video Uitleg & review.
Nox' Spellenzolder.
7
Omhoog
 Profiel  BoardGameGeek    
 
 

Geef waardering Link suggereren


Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Stijl afkomstig van StylerBB.net & kodeki. Logo door Henk Rolleman
board3 Portal - gebaseerd op phpBB3 Portal
Vertalingen door phpBB.nl & phpBBservice.nl
phpBB SEO