Télos

7.0

2 / 10

2 / 10

3 - 6

30 minuten

vanaf 10 jaar

In Télos voeren de spelers onderling een strijd, waarbij ze de gebruik maken van de Griekse goden om slagen te winnen.
Het spel wordt gespeeld met een aantal sets -afhankelijk van het aantal spelers- van dertien godenkaarten.
Het doel lijkt eenvoudig: voorkomen dat je de laatste slag van een ronde wint. Makkelijker gezegd dan gedaan. Spelers moeten immers altijd een hogere kaart spelen dan de kaarten die al op tafel liggen. Lukt dat niet? Dan moeten ze hun laagste kaart spelen. De Zeuskaarten spelen hierbij nog een speciale rol, maar leveren bijkomende minpunten op als spelers de laatste slag hiermee winnen. Wie als eerste 32 minpunten verzameld heeft verliest het spel. De andere spelers zijn de winnaars.

Voor wie het spel al onder de knie heeft, kan Télos ook uitgebreid worden met extra spelregels. Bij de regels voor gevorderden heeft elke Zeuskaart een bijkomende functie, zodat spelers net een stukje meer controle hebben over het spel. En er kan ook een variant met de ‘goddelijke slag’ gespeeld worden.
  • Spelbijlagen

  • Er zijn geen bijlagen voor dit spel gevonden
  • Onderwerpen

  • Waarderingen

    Gebruikersavatar
    Piet
    Télos is een variant van het klassieke Gurka, dat gespeeld wordt met gewone kaarten. Het spel kreeg eerder al een variant in Vijf Augurken (White Goblin Games).
    Télos past de basisregels aan op één punt: je mag ook een set kaarten uitspelen (i.p.v. altijd één kaart uit te komen).

    Het spelletje speelt vlot weg, heeft een hoge geluksfactor maar brengt ruim voldoende speelplezier aan de speltafel.

    7