Gebruikersnaam:   Wachtwoord:  


999 GamesNieuws
08-08-20: Kenners-categorie wordt 3de pijler Nederlandse Spellenprijs
07-08-20: Clever tot de derde macht
07-08-20: Die Quacksalber werden auch Alchemisten
07-08-20: Ticket to Ride reist naar Amsterdam
07-08-20: Dominion verzamelt dieren
07-08-20: Drie nieuwe spellen bij Identity Games
04-08-20: Marco Polo trekt verder
01-08-20: Nederlandse Spellenprijs prikkelt
31-07-20: Santorini in New York
31-07-20: Take 5! 25 jaar - jubileumkaart
Volgende >>
Recente reacties op nieuwsartikelen
08-08-20: Kenners-categorie wordt 3de pijler Nederlandse Spellenprijs
07-08-20: Clever tot de derde macht
07-08-20: Ticket to Ride reist naar Amsterdam
07-08-20: Dominion verzamelt dieren
04-08-20: Marco Polo trekt verder
01-08-20: Nederlandse Spellenprijs prikkelt
31-07-20: Take 5! 25 jaar - jubileumkaart
31-07-20: Amigo - vooruitblik najaar
31-07-20: Hot Games verdeelt nu ook Huch!
27-07-20: Spellenspektakel 2020 definitief afgelast
Volgende >>

<< Machi Koro in legacy stijl >>
De legacy versie van het populaire dobbelspel Machi Koro is verschenen bij 999 Games.


In het spel bouwen de spelers hun eigen stad uit met gebouwen en bezienswaardigheden. De eigenschappen van de gebouwen worden geactiveerd middels dobbelsteen worpen en leveren inkomsten op die weer kunnen worden gebruikt voor het kopen van nieuwe gebouwen.

Daarnaast zijn Legacy elementen toegevoegd, die ervoor zorgen dat de spelregels en spelonderdelen gedurende het spel veranderen. Ieder volgend spel wordt daarmee anders en dus uniek. Na 10 spellen is de Legacy van Machi Koro verteld en is een definitieve versie van jouw spel ontstaan, die daarna nog net zo vaak gespeeld kan worden als je wenst.

Het Legacy aspect in het spel is ontworpen door Rob Daviau die we kennen van onder andere Pandemic Legacy en Risk Legacy. De speldoos bevat geheime compartimenten waarvan de inhoud gedurende het ontvouwen van het Legacy verhaal worden prijsgegeven. Het oorspronkelijke spel is een ontwerp van Masao Suganuma.

Het dobbelspel Machi Koro verscheen in 2015 in het Nederlands bij White Goblin Games. Al snel verschenen daarna twee uitbreidingen: De Haven en De Metropool.

  • Spelers: 2-4 personen
  • Leeftijd: vanaf 10 jaar
  • Speelduur: 30 minuten

Website uitgever:
 

Antwoord op onderwerp  [ 5 berichten ] 

Reacties
Geplaatst: do 10 okt 2019, 11:03 
Hmmm, uitgewerkt door bedenker van pandemic legacy. Ik heb mijn sterke twijfels over dit spel.
Met Pandemic legacy is onze groep al afgehaakt in het vierde spel wegens weinig soeps en een grote eentonigheid.
Legacy spellen lijken een fata morgana. Mooi van ver maar ver van mooi.
Tenzij iemand mij kan garanderen dat dit spel geniaal is ongelofelijk veel variatie biedt en veel meer is dan elk spel een paar nieuwe kaarten en een regeltje bij blijven wij met een grote bocht uit de buurt.


Offline Profiel E-mail     
 
Geplaatst: do 10 okt 2019, 12:51 
Avatar gebruiker
gsus77 schreef:
Hmmm, uitgewerkt door bedenker van pandemic legacy. Ik heb mijn sterke twijfels over dit spel.
Met Pandemic legacy is onze groep al afgehaakt in het vierde spel wegens weinig soeps en een grote eentonigheid.
Legacy spellen lijken een fata morgana. Mooi van ver maar ver van mooi.
Tenzij iemand mij kan garanderen dat dit spel geniaal is ongelofelijk veel variatie biedt en veel meer is dan elk spel een paar nieuwe kaarten en een regeltje bij blijven wij met een grote bocht uit de buurt.


je bent eerlijk gezegd een van de weinige die ik heb gehoord met deze mening over pandemic legacy! Ik snap je instelling over machi koro legacy als je deze mening hebt over pandemic legacy. (ik vraag me af of je dan mogelijk regels verkeerd hebt gespeeld oid bij pandemic legacy waardoor het misschien niet uit de verf kwam, want ik kan me slecht voorstellen dat een hele groep het niet leuk vindt, maar dat komt omdat ik zo enthousiast er over ben :P )

Ik vond pandemic legacyy seizoen 1 en ook 2 echt toppertjes! Juist variatie en leuke plotwendingen! Maar machi koro op zichzelf vind ik niet een geweldig spel, dus kijk ook niet bijzonder uit naar de legacy variant. :)


Offline Profiel E-mail  BoardGameGeek  Twitter  Facebook  
 
Geplaatst: vr 11 okt 2019, 09:30 
Avatar gebruiker
humske schreef:
Maar machi koro op zichzelf vind ik niet een geweldig spel, dus kijk ook niet bijzonder uit naar de legacy variant. :)


Dat is ook hoe ik erin sta. De legacy-ervaringen die ik tot nu toe heb gehad, zijn positief geweest. Maar het Machi Koro-deel van deze titel zorgt ervoor dat ik deze vooralsnog even aan mij voorbij laat gaan.


Offline Profiel E-mail  BoardGameGeek  Twitter  Facebook  
 
Geplaatst: vr 11 okt 2019, 17:28 
gsus77 schreef:
Hmmm, uitgewerkt door bedenker van pandemic legacy. Ik heb mijn sterke twijfels over dit spel.
Met Pandemic legacy is onze groep al afgehaakt in het vierde spel wegens weinig soeps en een grote eentonigheid.
Legacy spellen lijken een fata morgana. Mooi van ver maar ver van mooi.
Tenzij iemand mij kan garanderen dat dit spel geniaal is ongelofelijk veel variatie biedt en veel meer is dan elk spel een paar nieuwe kaarten en een regeltje bij blijven wij met een grote bocht uit de buurt.


Dan ben je te vroeg gestopt ben ik bang. Net als met een goed boek zit er ook hierin een opbouw in de verhaallijn.....zou het zeker nog een kans geven.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk


Offline Profiel E-mail  BoardGameGeek   Facebook  
 
Geplaatst: vr 11 okt 2019, 23:34 
+ 4 voor Pandemic Legacy season 1.

Geef 'm nog een kans
Geef 'm nog een kans

Oh ja nog even on topic: geen ervaring mee. Spreekt me ook minder aan.

Verstuurd vanaf mijn SM-A750FN met Tapatalk


Offline Profiel E-mail  BoardGameGeek    
 
 

Antwoord op onderwerp  [ 5 berichten ] 

[ Gebruikersvoorwaarden | Privacybeleid | Cookiebeleid ]Ondersteund door:
phpBB®