De Alchemist (2015)

Alternatieve namen: Alchemists
De Alchemist

7.6

5 / 10

5 / 10

2 - 4

120 minuten

vanaf 13 jaar

De Alchemist is een heerlijk vormgegeven en diepgaand bordspel voor experts waarin klassiek en modern samenkomen in een strategiespel en een smartphone applicatie. Mix de acht ingrediënten met elkaar en ontdek welke toverdranken je allemaal kunt maken!

In De Alchemist verzamel je ingrediënten uit het bos bos en meng je deze tot een mysterieus brouwsel dat hopelijk magische krachten bevat. Zet je eigen laboratorium op en experimenteer op jezelf met de toverdranken die je brouwt. Als je niet zeker weet of het goed of slecht voor je is, loopt er vast wel een student rond die het drankje tot zich wil nemen in naam der wetenschap. Kom er achter wat de compositie van de ingrediënten is. Publiceer je eigen theorieën voordat de anderen dat doen. Het bordspel De Alchemist is een parodie op de academische wereld met vele wetenschappelijke trekjes, grappen en fiasco's. Het thema van het spel geeft het onderzoekende en deducerende aspect extra diepgang en humor.
  • Spelbijlagen

  • Er zijn geen bijlagen voor dit spel gevonden
  • Onderwerpen

  • Waarderingen

    Gamebird

    9

    Gebruikersavatar
    luckybastard

    6

    jazoe
    Paar keer gespeeld. Heeft wel iets.

    7

    lordyazos
    Een fantastisch spel. Super dat gamemaster die in het nl uitbracht.
    Niet honderd procent mij ding, maar ik zie wel een fantastisch spel liggen.

    8

    Gebruikersavatar
    humske
    niet mijn ding

    4

    Gebruikersavatar
    Peter Hein

    8

    Gebruikersavatar
    Kire
    Extra punt voor de originaliteit. Zeer vernieuwend en leuk!

    8

    Gebruikersavatar
    sinead
    Erg leuk, origineel thema wat fantastisch in het hele spel is verwerkt. De combinatie met de app werkt verrassend goed en is echt een meerwaarde. Nadeel is dat het soms toch een beetje gokken is en dat maakt de geluksfactor net ietsje te hoog. Daarnaast oogt het zeker in het begin erg ingewikkeld en moet je je er echt in verdiepen hoe het nu allemaal precies werkt. Als het kwartje niet gelijk valt dan is het spel ook gelijk niet leuk.

    8

    Gebruikersavatar
    ZaNaBoZa
    Spel dat niet zomaar even op tafel gelegd wordt. Heeft toch wel enkele speelbeurten nodig voordat het goed uit de verf komt.

    8

    Kevin
    Sterk spel, maar wel érg pittig. Niet weggelegd voor de familiespeler en als veelspeler heb je ook meerdere spellen nodig om het spel te doorgronden. Geen eenvoudige spelregels ook niet, dus de uitleg duurt ook wel even. Het zit wel erg goed in elkaar, dus voor zij die op zoek zijn naar een uitdaging en niet opkijken tegen een sterke leercurve, is dit een aanrader.

    6

    corsari

    6

    Dave
    Erg uitdagend en tactisch spel.
    Maak je een verkeerde keuze in het begin, dan werkt dit door in de gehele ronde en kan je bepaalde dingen niet kopen of doen of krijg je niet wat je gehoopt had te krijgen.

    Het deductiesysteem is enorm leuk. In het begin wel wat lastig, maar als je het eenmaal door hebt dan is het goed speelbaar.

    We waren een beetje sceptisch over het gebruik van een app waarin je je brouwsels kan maken of proberen, maar dit is helemaal niet storend en juist enorm leuk om te doen en zit goed in elkaar.

    We hebben het nog niet vaak genoeg gespeeld om het echt een topspel te vinden, maar wel leuk genoeg om vaker op tafel te leggen.

    8

    Fjodor75

    9

    Gebruikersavatar
    KrisZeeland
    Geweldig uitgebreid spel. Wij hebben het in onze zomervakantie gekocht, om het dagen achter elkaar te spelen. Dan kom je helemaal in de regels, en is het nog leuker. We hebben nu de uitbreiding van Golem erbij gekocht. We spelen het nu nooit meer zonder.

    9

    magnum
    1 x gespeeld en had alle samenstelling goed uitgevogeld. Geen idee of dat nu geluk van mijn kant was of dat we de regels niet goed hebben gevolgd.
    In ieder geval een leuke spelervaring en zeker voor herhaling vatbaar.

    8

    Olivia_Dt

    9

    9

    uienchip
    Ontzettend mee vermaakt!

    8

    Gebruikersavatar
    ouwezeeman

    8

    Gebruikersavatar
    Aquarel83
    Heel leuk spel als je van worker placement en wat puzzelen houdt. Het spel vraagt wel enkele sessies om ingespeeld te raken maar dat is bij alle spellen met een vergelijkbare complexiteit het geval. De artwork is prachtig en de app maakt er een unieke spelervaring van. Aanrader!

    8

    EltjoM
    Leuke combinatie van worker placement en oplossen van een puzzel door middel van deductie. Heb het spel gespeeld met twee en drie personen, zowel met twee en drie personen vond ik het spel prettig spelen. Hierboven wordt al gezegd, het kan een pittig spel zijn. Als een speler een fout maakt in zijn deductie kan hij/zij eigenlijk niet meer winnen. Dit kan een minpunt zijn, je moet het spel wel spelen met personen die puzzelen leuk vinden. Meestal zitten we in de eindscores dicht bij elkaar en is het daardoor ook spannend tot het laatste moment.

    8

    Gebruikersavatar
    pleunie.william
    Ziet er mooi uit, maar het is na 1 keer spelen wat lastig om de juiste conclusies te trekken over de samenstelling van een drankje.

    Na tweede keer spelen tot de conclusie gekomen dat dit niet mijn spel is.

    5

    firmin
    heb het ondertussen al een paar keer gespeeld is een super spel maar niet mogelijk om met iedereen te spel aangezien het wel een moeilijk spel is voor beginners

    8

    DeKerstman
    Pas een keer gespeeld, inmiddels aangeschaft maar nog niet op tafel gekregen. Zeker geen eenvoudig spel, maar als je de regels en mechanieken eenmaal onder de knie hebt een erg goed spel.

    8