Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Forumregels
Het is niet mogelijk om hier een topic aan te maken.
Heb je zelf een nieuwssuggestie, dan mag je deze plaatsen onder de respectievelijke forumdelen:
"bordspellen", "rollenspellen", "verzamelspellen" of 'wargames'.
Een opmerkelijk nieuwtje in de spellenwereld: Heidelbärger verlaat de Asmodee groep en gaat verder als onafhankelijke firma. Heiko Eller-Bilz die de ontwikkelstudio leidde, wordt de nieuwe eigenaar.
In 2017 nam Asmodee Heidelbärger over, waarna de uitgever een ontwikkelstudio werd vanaf 2018. Na anderhalf jaar samenwerking keert de Heidelbergse maatschappij terug naar de roots: een eigenzinnige en flexibele ontwikkelaar van spellen. De firma gaat de toekomst in onder de naam Heidelbär.
Na die enorme stroom opslokkingen door Asmodee vind ik deze eh oprisping wel een aangenaam geluid geven eigenlijk. Niks tegen Asmodee, maar teveel monopolie werking vind ik nooit prettig.
Mac-S schreef:
Opmerkelijk inderdaad. Een einde aan de schaalvergroting in de spellenwereld?
Och, dit is gewoon bedrijvenhandel. Bedrijven opkopen, en dan weer verkopen voor ongetwijfeld een meerprijs. De wereld van private equity in de spellenwereld...
Dit is eigenlijk logisch: Asmodee heeft in Duitsland Blackfire gekocht en had dan plots 2 verdelers die dan beiden 'Asmodee Duitsland' moesten worden. Dus het was of 1 opdoeken of 1 verkopen. Het is blijkbaar dat laatste geworden.
Het zal voor de nieuwe Heidelberg wel niet zo simpel worden denk ik, want Alea wordt ondertussen door Pegasus verdeeld en ik vermoed dat de Duitse FFG-spellen, toch wel een cashkoe voor een verdeler, wel naar Blackfire zullen verhuizen. Maar ik wens ze uiteraard het beste