Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Interessante nieuwtjes en spannende geruchten uit de spellenwereld.
Spellen die binnenkort gaan verschijnen
Moderators:Ereleden, Website beheerders
Forumregels
Het is niet mogelijk om hier een topic aan te maken.
Heb je zelf een nieuwssuggestie, dan mag je deze plaatsen onder de respectievelijke forumdelen:
"bordspellen", "rollenspellen", "verzamelspellen" of 'wargames'.
Asmodee neemt Bergsala Enigma over en versterkt daarmee haar marktpositie in Europa
Guyancourt (Frankrijk); Kopenhagen (Denemarken); 27 januari 2016 – De Asmodee Groep kondigt vandaag officieel de overname van Bergsala Enigma aan. Bergsala Enigma is een toonaangevende distributeur van bordspellen en kaartspellen in Scandinavië en Nederland. Het bedrijf zal vanaf nu opereren onder de oorspronkelijke naam, Enigma Distribution.
Enigma Distribution Benelux is opgericht in 2011 en brengt gezelschapsspellen en ruilkaartspellen (Pokémon, Magic: The Gathering, Yu-Gi-Oh!, Panini portefeuille) op de markt en is daarnaast de distributeur van Fantasy Flight Games, dat tevens deel uitmaakt van de Asmodee Groep.
De synergie tussen de producten van Asmodee en de distributieactiviteiten van Enigma Distribution in Scandinavië en Nederland is een geweldige kans om nieuwe spellen van de Asmodee Groep en alle Asmodee partners op de Scandinavische en Nederlandse markt te brengen.
Dankzij de overname krijgt Asmodee toegang tot twee van de belangrijkste spellenmarkten in Europa.
“We zijn ontzettend blij dat we door de samenwerking met Enigma Distribution onze positie op de Scandinavische en Nederlandse markt kunnen versterken. We zijn ervan overtuigd dat onze gezamenlijke portefeuille en operationele efficiëntie onze gezelschapsspellen en die van onze partners naar een hoger niveau zullen tillen.” aldus Stéphane Carville, CEO van de Asmodee groep.
“We zijn er trots op deel uit te gaan maken van de Asmodee Groep, waarmee we een gezamenlijke visie delen. Als onderdeel van de Asmodee Groep zullen we ons assortiment bord- en kaartspellen kunnen versterken en prachtige spellen en merken kunnen brengen, waardoor we in staat zijn de beste spellen uit de hobby markt beschikbaar te maken voor een zo groot mogelijk publiek.” aldus Marjolein Lubberman, CEO van Enigma Distribution Benelux.
Over Asmodee Asmodee Groep is een toonaangevende internationale spellenuitgever en distributeur met activiteiten in Europa, Noord-Amerika en China. De bekendste titels van Asmodee, zowel gepubliceerd of gedistribueerd namens belangrijke partner uitgevers, zijn onder andere Catan, Ticket to Ride, Splendor, Dobble/Spot it!, Star Wars: X-Wing, 7 Wonders, Dixit, Takenoko, Abyss, Timeline, Jungle Speed en The Werewolves of Miller’s Hollow. In sommige Europese landen verzorgt Asmodee tevens de distributie van ruilkaartspellen zoals Pokémon, Magic & Yu-Gi-Oh!. Het hoofdkantoor van Asmodee is gevestigd in Guyancourt, Frankrijk.
Over Enigma Distribution
Enigma Distribution is opgericht in 2004 en is een toonaangevende distributeur van
gezelschapsspellen en ruilkaartspellen (Pokémon, Magic, Yu-Gi-Oh!, Panini) in Denemarken, Zweden, Noorwegen en Finland met een Benelux kantoor voor de Nederlandstalige markt in Helmond, Nederland. Het hoofdkantoor van Enigma Distribution is gevestigd in Kopenhagen, Denemarken.
Vorig jaar Days of Wonder overgenomen, nu weer een uitgeverij. Ze staan zeker niet stil bij Asmodee. Hopelijk leidt dit niet tot grote veranderingen. Ik weet dat er vanuit de Memoir'44 (oorspronkelijk van DOW) community zorgen zijn hoe het nu verder gaat met service en continuïteit wat betreft het uitgeven van het spel.
Niet dat hier concrete aanwijzingen voor zijn, maar vooral omdat Days of Wonder altijd een uitstekende kwaliteit en service aanbood.
organisator van Memoir'44 speldagen bij M44Brigade
Dat klopt, dan zijn de grootste nu toch 999Games, White Goblin, Asmodee, Tactic games en Queen games. Daarna volgt volgens mij een gat. Ik hoop niet dat het monopolistisch gaat worden. Dan zouden een hoop spellen wellicht niet meer de Nederlands markt (of vertaling) gaan halen.
WTULTC schreef:Dat klopt, dan zijn de grootste nu toch 999Games, White Goblin, Asmodee, Tactic games en Queen games. Daarna volgt volgens mij een gat. Ik hoop niet dat het monopolistisch gaat worden. Dan zouden een hoop spellen wellicht niet meer de Nederlands markt (of vertaling) gaan halen.
Ravensburger komt in jouw boekje pas na het 'gat'?
@ Erwin... Ja, inderdaad... Noem mij een titel die na Puerto Rico nog interessant is geweest voor de veelspeler. Oké, Can't Stop misschien al is dat een familiespel.
Ravensburger en Jumbo zijn meer gericht op families- en kinderspellen (veel gelukspellen) die je in de plaatselijke speelgoedwinkel liggen. Niet waar de gemiddelde veelspeler zijn spellen inkopen doet.
WTULTC schreef:Dat klopt, dan zijn de grootste nu toch 999Games, White Goblin, Asmodee, Tactic games en Queen games. Daarna volgt volgens mij een gat. Ik hoop niet dat het monopolistisch gaat worden. Dan zouden een hoop spellen wellicht niet meer de Nederlands markt (of vertaling) gaan halen.
Asmodee is vermoed ik toch wel groter dan de anderen die je noemt. Misschien niet op de Nederlandse markt, maar wel internationaal. Ze hebben ook nog FFG overgenomen.
@ Erwin... Ja, inderdaad... Noem mij een titel die na Puerto Rico nog interessant is geweest voor de veelspeler. Oké, Can't Stop misschien al is dat een familiespel.
Castles of Burgundy
Ravensburger en Jumbo zijn meer gericht op families- en kinderspellen (veel gelukspellen) die je in de plaatselijke speelgoedwinkel liggen. Niet waar de gemiddelde veelspeler zijn spellen inkopen doet.
WTULTC schreef:@ Erwin... Ja, inderdaad... Noem mij een titel die na Puerto Rico nog interessant is geweest voor de veelspeler. Oké, Can't Stop misschien al is dat een familiespel.
Ravensburger en Jumbo zijn meer gericht op families- en kinderspellen (veel gelukspellen) die je in de plaatselijke speelgoedwinkel liggen. Niet waar de gemiddelde veelspeler zijn spellen inkopen doet.
Oké, jij deelt in op jouw voorkeur, niet op de feitelijke situatie. Ieder zijn dingetje, hoe vreemd ook.