Hanzesteden Big Box

Interessante nieuwtjes en spannende geruchten uit de spellenwereld.
Spellen die binnenkort gaan verschijnen

Moderators: Ereleden, Website beheerders

Forumregels
Het is niet mogelijk om hier een topic aan te maken.

Heb je zelf een nieuwssuggestie, dan mag je deze plaatsen onder de respectievelijke forumdelen:
"bordspellen", "rollenspellen", "verzamelspellen" of 'wargames'.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Noviomagum
Geheim Genootschap
Berichten: 1034
Lid geworden op: wo 23 dec 2015, 00:11
Persoonlijke Ondertitel: Standaard moderator
Locatie: Nijmegen

Hanzesteden Big Box

Bericht door Noviomagum »

Volgende week breidt White Goblin Games hun spellenarsenaal uit met de Big Box van Hansa Teutonica.
Het veelvuldig bekroonde strategiespel, waarvan het basisspel in Nederland werd uitgebracht als Hanzesteden en in 2011 de Nederlandse Spellenprijs won, is terug in een Big Box-editie.

De Big Box bevat het basisspel Hansa Teutonica plus de uitbreidingen 'East' en 'Brittania' wat resulteert in 3 dubbelzijdige speelborden. Daarnaast nog 5 spelersborden, 9 opdrachtkaarten en de uitbreiding 'Gunst van de keizer'
De Duitse Hanze, in het Latijn: Hansa Teutonica, was tijdens de middeleeuwen een samenwerkingsverband van voornamelijk kooplieden uit Noord-Duitsland. Steden die zich aansloten bij de Hanze van Kooplieden en Steden werden Hanzesteden genoemd. Dit samenwerkingsverband tussen de Hanzesteden is nooit gebaseerd op een verdrag of contracten. Het is daarom moeilijk om alle steden die tot de Hanze behoorden precies vast te stellen. In totaal zijn er zeker 200 steden die op enig moment direct of indirect deel uitmaakten van de Duitse Hanze.

In het spel proberen de spelers hun aanzien als kooplieden in de Hanze te vergroten door op zo veel mogelijk manieren prestigepunten te verdienen. Zij kunnen bijvoorbeeld proberen een netwerk van telkantoren in nieuwe Hanzesteden op te zetten door een hele handelsroute tussen twee steden te bezetten - maar voordat het zover is kunnen hun markeerstenen door andere spelers worden verdrongen. Spelers kunnen ook proberen hun handelsvaardigheden te ontwikkelen, door deze vaardigheden in de loop van het spel te verbeteren. Met slechts twee acties per beurt, verloopt het spel snel maar is het toch strategisch veeleisend.

Hansa Teutonica kenmerkt zich als een interactief strategiespel omdat de spelers elkaar elke beurt kunnen blokkeren en/of verdringen van posities. Dat geeft juist sluwe spelers weer de kans om het geblokkeerd worden in hun voordeel om te zetten.

Hansa Teutonica is een spel bedacht door Andreas Steding en werd grafisch verzorgd door Dennis Lohausen
  • Speelduur: 45-60 min
  • Aantal: 3-5 spelers
  • Leeftijd: 12+
Website uitgever:
Bijlagen
pic5566896.jpg

Labels:
Plaats reactie