999 Games wordt onderdeel van Hachette Boardgames

Interessante nieuwtjes en spannende geruchten uit de spellenwereld.
Spellen die binnenkort gaan verschijnen

Moderators: Ereleden, Website beheerders

Forumregels
Het is niet mogelijk om hier een topic aan te maken.

Heb je zelf een nieuwssuggestie, dan mag je deze plaatsen onder de respectievelijke forumdelen:
"bordspellen", "rollenspellen", "verzamelspellen" of 'wargames'.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Bart
Beheerder
Berichten: 7106
Lid geworden op: ma 12 sep 2005, 22:51
Persoonlijke Ondertitel: Nou moe!
Zichtbare ondertitel: Persoonlijk
Locatie: Sint-Truiden - BE

999 Games wordt onderdeel van Hachette Boardgames

Bericht door Bart »

Vanaf vandaag is de grootste Nederlandstalige spellenuitgever niet langer een zelfstandige uitgever en distributeur maar wordt het een onderdeel van een grotere internationale groep. Een tendens die al enkele jaren speelt op de wereldwijde spellenmarkt. 999 Games werd in 1990 opgericht door Michael Bruinsma.

999 Games en het Franse Hachette Libre publiceerden vandaag volgend persbericht:
(Jevo plaatste het originele Engelse persbericht vandaag al in een ander discussiedraadje - in dit nieuwsbericht de Nederlandse vertaling)

Hachette_999.jpg


Vanves, 24-04-2025
PERSBERICHT

Hachette Livre kondigt de overname aan van 999 Games,
de toonaangevende distributeur van bordspellen in Nederland

999 Games B.V. is een familiebedrijf opgericht in 1990 en gevestigd is net buiten Amsterdam. Het bedrijf is gespecialiseerd in de distributie van bordspellen in Nederland en België. Ieder jaar verkoopt het ongeveer 2,5 miljoen spellen, verspreid over meer dan 1.000 fysieke winkels.

Hachette Livre, een belangrijke speler op het gebied publicatie en distributie van bordspellen in Europa via haar dochteronderneming Hachette Boardgames, herbevestigd met deze overname haar toewijding aan verdere ontwikkeling binnen deze sector, zowel in Frankrijk als internationaal.

Deze overname stelt Hachette Boardgames in staat haar aanwezigheid in Europa te versterken, waar het momenteel actief is in Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en de Benelux. 999 Games zal nieuwe markten openen voor uitgevers en auteurs van Hachette Boardgames, en tegelijkertijd kansen bieden om nieuw talent te ontdekken en toekomstige bestsellers te creëren. Hachette Boardgames zal bovendien profiteren van het nieuwe, moderne, hoge capaciteit distributiecentrumdat 999 Games in april 2024 in gebruik nam ter ondersteuning van haar groei.

Isabelle Jeuge-Maynart, CEO van Hachette Boardgames, gaf volgende commentaar:
“We zijn verheugd om de overname van 999 Games aan te kondigen, de toonaangevende Nederlandse distributeur van bordspellen. Deze strategische uitbreiding stelt Hachette Boardgames in staat haar internationale groei voort te zetten en haar distributie voetafdruk. Dankzij de erkende expertise van 999 Games kunnen we plezierige spelervaringen aan een breder publiek aanbieden, terwijl we tegelijkertijd onze leidende positie in de wereld van bordspellen versterken.”

Marileen Strengers, grootaandeelhouder van 999 Games, verklaart:
“Met vertrouwen dragen wij vandaag 999 Games over aan Hachette Livre. We delen sterke waarden en een gezamenlijke strategische visie, wat ons volledig geruststelt over het volgende hoofdstuk. Vanuit onze diepe betrokkenheid bij het bedrijf en het merk, zijn we blij dat 999 Games haar ontwikkeling kan voortzetten binnen de Hachette-groep, terwijl het trouw blijft aan de identiteit en de nalatenschap van onze oprichter Michael Bruinsma.”


999 Games voegde nog volgende toe:
"Voor de consument, partners of winkeliers verandert er niets. Je kunt blijven rekenen op de vertrouwde service, producten en contactpersonen die je van ons gewend bent."

Volgende uitgevers maken deel uit van Hachette Boardgames: Gigamic, Studio H, Funnyfox, Le Scorpion Masqué, Sorry We Are French, Catch Up Games en Hiboutatillus. Daarnaast ook de distributeurs Gigamic en Blackrock Games voor Frankrijk, Randolph voor Canada, Hachette Boardgames USA, Hachette Boardgames UK en Hachette Boardgames Benelux.


Origineel persbericht:

Labels:
Plaats reactie