Recall binnenkort bij 999 Games

Interessante nieuwtjes en spannende geruchten uit de spellenwereld.
Spellen die binnenkort gaan verschijnen

Moderators: Website beheerders, Ereleden

Forumregels
Het is niet mogelijk om hier een topic aan te maken.

Heb je zelf een nieuwssuggestie, dan mag je deze plaatsen onder de respectievelijke forumdelen:
"bordspellen", "rollenspellen", "verzamelspellen" of 'wargames'.
Gebruikersavatar
Bart
Beheerder
Berichten: 7259
Lid geworden op: ma 12 sep 2005, 22:51
Persoonlijke Ondertitel: Nou moe!
Zichtbare ondertitel: Persoonlijk
Locatie: Sint-Truiden - BE

Recall binnenkort bij 999 Games

Bericht door Bart »

999 Games brengt dit najaar (waarschijnlijk half september) het strategiespel Recall uit. Het spel is ontworpen door Helge Meissner, Kristian Amundsen Østby, Kjetil Svendsen en Anna Wermlund, die eerder samenwerkten aan Revive. Recall richt zich op verkenning en engine building en laat één tot vier spelers een eigen stam ontwikkelen terwijl ze op zoek gaan naar sporen van verdwenen beschavingen.

Recall999.webp

Aan het begin van het spel kiest iedere speler één van de veertien unieke stammen en één van de achttien objecten. Deze uitgangspositie bepaalt mee welke mogelijkheden en strategieën een speler kan gebruiken.

De spelers kiezen in hun beurt tussen twee mogelijkheden: het inzetten van een sleutelkaart om een actievak te activeren, of het uitvoeren van de ‘Recall’-actie om grondstoffen te produceren en gebruikte sleutelkaarten terug te krijgen. Bij het inzetten van een sleutelkaart worden zowel de eigenschappen van de kaart als de effecten van het gekozen actievak uitgevoerd.

De gekozen combinatie bepaalt wat de speler in zijn beurt kan doen: het land bevolken, volgelingen verplaatsen, nieuwe regio’s verkennen of werkplaatsen, kluizen of monumenten bouwen. Tijdens het spel kunnen spelers hun stam verder ontwikkelen door nieuwe sleutelkaarten te verkrijgen, actievakken te verbeteren en vaardigheidsstenen en relikwieën te verzamelen. Ook verkenning speelt een belangrijke rol. Op opgravingslocaties kunnen spelers sporen van oude beschavingen vinden. Die leveren niet alleen punten op, maar geven ook toegang tot vaardigheden en artefacten die afkomstig zijn van eerder ontdekte stammen.

Drie keer tijdens het spel moeten spelers een van twee paden kiezen, waarbij het gekozen pad een onmiddellijke bonus oplevert en tevens een van de scorecategorieën aan het einde van het spel een boost geeft.


Recall | 999 Games - 2025
  • spelauteurs: Kristian A. Østby, Helge Meissner, Anna Wermlund en Kjetil Svendsen
  • grafisch werk: Gjermund Mørkved Bohne
  • aantal spelers: 1 tot 4
  • leeftijd: vanaf 14 jaar
  • speelduur: +- 90 minuten

Labels: