Advertentieblocker gedetecteerd: Onze website is mogelijk gemaakt door online advertenties aan onze bezoekers te tonen. Vragen wij u vriendelijk uw advertentieblocker uit te schakelen ter ondersteuning van onze site.
In Kingsbridge zal de mooiste kathedraal van het land worden gebouwd. De spelers zetten als bouwmeesters hun ambachtslieden en werkkrachten in om zoveel mogelijk aan de bouw van De Kathedraal bij te dragen. Maar welke grondstoffen zijn het belangrijkst? En welke acties zorgen voor het meeste rendement? Ga je op audiëntie bij de koning om schaars metaal te vragen? Of een poging wagen om je van de steun van invloedrijke personen te verzekeren? Een kort verblijf in het klooster kan misschien net zoveel voordeel opleveren als het werk van een vlijtige ambachtsman…
De steentijd kenmerkt zich door beginnende akkerbouw, het produceren van nuttige grondstoffen en het bouwen van hutten. Handelen wordt steeds populairder en de beschaving ontwikkelt zich in rap tempo. Maar ook traditionele vaardigheden als jagen zijn vereist om stamleden te eten te kunnen geven. De spelers proberen al deze uitdagingen het hoofd te bieden. Er zijn veel manieren om het doel te bereiken, waardoor iedere speler een andere strategie kan kiezen. Aan het einde van het spel zal blijken welke de juiste was.
Beiden gespeeld, maar stenen tijdperk springt er voor mij echt ver bovenuit. Ik kan me veel meer in het thema inleven en door de dobbelstenen voel je je ook echt wel een mannetje uit het stenen tijdperk waarvan je niet zeker weet of het gaat lukken de grondstoffen te krijgen. Ook speelt stenen tijdperk goed met zijn tweeën en dat is bij de kathedraal naar mijn mening toch een stuk minder leuk met zijn tweeën.
missiloon schreef:Beiden gespeeld, maar stenen tijdperk springt er voor mij echt ver bovenuit. Ik kan me veel meer in het thema inleven en door de dobbelstenen voel je je ook echt wel een mannetje uit het stenen tijdperk waarvan je niet zeker weet of het gaat lukken de grondstoffen te krijgen. Ook speelt stenen tijdperk goed met zijn tweeën en dat is bij de kathedraal naar mijn mening toch een stuk minder leuk met zijn tweeën.
Missiloon, ik had het ook echt niet beter kunnen verwoorden! Volledig akkoord met je betoog!
Het stenen tijdperk is de onbetwiste topper. (voor ons)
- prachtige uitvoering (zelfs achterzijde bord is bedrukt)
- Vorm materiaal sluit aan bij functie: bv goudstaafjes hebben ook die vorm
- thema en spel sluiten prima op elkaar aan
- speelt prima met 2, 3 en 4 personen maar vraagt een verschillende strategie
- de dobbelstenen geven je een goed of een slecht jaar, soms kun je gokken
- bonus telling op het laatst houdt het spannend tot het eind
Momenteel ons favoriete spel. Al 10 tallen keren gespeeld en heb nog steeds het idee dat ik mijn tactiek nog kan verfijnen.
OK
Kathedraal heb ik 1 keer gespeeld. Vond het allemaal wat gezocht terwijl stenen tijdperk per direct de topper was.
Winnen is niet het doel als je maar speelt om te winnen.
Ik heb tot nu toe alleen De Kathedraal gespeeld en vond dat een super spel.
Maar ik zal nog even wachten met stemmen tot ik het Stenen Tijdperk eens geprobeerd heb.
@missiloon: vanavond dat spel dan maar eens spelen?
Stenen Tijdperk; Speelt altijd lekker weg. Wat is er nou leuker dan met 2 poppetjes de hut op te zoeken en er dan met 3 uit te komen. Zo ging dat vroeger.
Helaas gisteren het Stenen Tijdperk niet kunnen spelen, maar ik hoop daar spoedig verandering in te kunnen brengen.
Door dit topic ben ik toch wel erg nieuwsgierig geworden!
Van De Kathedraal weet ik dat deze opnieuw is uitgegeven door 999.
Stenen Tijdperk zou zo ongeveer niet meer nieuw beschikbaar zijn, dacht ik. Klopt dat?
ravinck schreef:Van De Kathedraal weet ik dat deze opnieuw is uitgegeven door 999.
Stenen Tijdperk zou zo ongeveer niet meer nieuw beschikbaar zijn, dacht ik. Klopt dat?
Niet in het nederlands idd, maar de versie van rio grande games is volgens mij nog goed verkrijgbaar.
Afhankelijk van het moment en mijn gezelschap wat ik kies. Stenen Tijdperk is in mijn ogen HET familiespel. Heb ik zin in iets pittigers, dan ga ik voor de Kathedraal.