Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Al een tijdje spelen we met het idee om Pandemie te kopen. We worstelen enkel met het volgende dilemma:
Er zijn verschillende uitgaves (Z-Man en QWG) en we weten niet welke te kiezen. We vinden de blauwe doos en het blauwe speelbord van Z-Man Games veel mooier dan die van QWG. Langs de andere kant heeft Z-Man (nog) geen Nederlandstalige uitbreidingen uitgegeven, QWG wel. Nu weten we natuurlijk wel niet zeker of we ooit een uitbreiding zullen kopen, maar als we dat doen, kunnen we dan zonder proberen het basisspel van Z-Man Games combineren met een uitbreiding van QWG? Daarbij wijs ik vooral op eventuele verschillen in kaarten of blokjes.
De QWG-versie van basisspel en Virus Alarm zijn wat ouder maar hebben wel houten blokjes en een wat dikker spelbord (luxere componenten dus). Hier komen verdere uitbreidingen niet meer voor uit, want er is een nieuwe editie verschenen. Tot op heden is hiervan alleen het basisspel in het NL (maar Virus Alarm komt eraan). De uitbreidingen "In the lab" en "State of emergency" zijn in elk geval in het Engels, maar of die ooit in het NL komen, is gissen. Combineren van QWG met de nieuwere versie van Z-man/Bergsala is qua visuele aspecten niet aan te bevelen en qua kaarten zelfs onmogelijk. Ik zou dus voor de nieuwe editie gaan (met het feller blauwe spelbord). Of je dan gokt op meer NL uitbreidingen of voor safe alles Engels neemt, is aan jou. Ik heb in elk geval gekozen voor alles Engels, maar ik weet ook zeker dat ik alle uitbreidingen wil en dat ligt bij jou wellicht anders.
Aangezien Z-Man de NL distributie nu door Bergsala laat uitvoeren, vrees ik dat Z-Man zelf geen uitbreidingen meer zal uitgeven. Lijkt me logisch. Of niet?
Zou die Bergsala-editie trouwens helemaal opnieuw vormgegeven worden of geven zij gewoon een kopie van Z-Man uit maar dan in het NL? Had nog nooit eerder van uitgever gehoord en ik weet dus niet wat ik er van moet verwachten.
Devos schreef:Aangezien Z-Man de NL distributie nu door Bergsala laat uitvoeren, vrees ik dat Z-Man zelf geen uitbreidingen meer zal uitgeven. Lijkt me logisch. Of niet?
Het lijkt me inderdaad logisch dat Z-Man alleen de Engelstalige editie uit blijft geven voor Pandemie en uitbreidingen.
Devos schreef:Zou die Bergsala-editie trouwens helemaal opnieuw vormgegeven worden of geven zij gewoon een kopie van Z-Man uit maar dan in het NL? Had nog nooit eerder van uitgever gehoord en ik weet dus niet wat ik er van moet verwachten.
Voor zover ik weet, gaat het om dezelfde Nederlandstalige editie. 'Gloednieuwe Nederlandse uitgave' doelt er denk alleen op dat de uitgave nieuw is t.o.v. de oude QWG-versie, die ook in het Nederlands was.
Beste allemaal,
Allereerst voor iedereen de allerbeste wensen voor 2016!
Ik heb ook begrepen dat de 1e Nederlandse vertaling door een Belg is uitgevoerd en dat er hier en daar bij de karakterkaarten en spelregels Vlaamse termen zijn gebruikt. Dit maakt e.e.a. niet altijd even duidelijk. Ik wil het basisspel ook graag kopen in de Nederlandse versie maar weet nu niet welke versie de juiste vertaling heeft. Heeft iemand een goede tip waarop te letten bij de aanschaf van de Nederlandse versie?
Alvast bedankt.