MIJN PERSOONLIJKE ALGEMENE INDRUK
* Eenvoudige spelregels en toch heel wat diepgang.
* Weinig wachttijd.
* Mooi evenwicht tussen interactie en persoonlijk spel.
* Verschillende strategieën mogelijk.
* Eenvoudig puntensysteem.
* Aangepaste regels voor 3 en 2 spelers.
SPELMECHANISME 1: WORKERPLACEMENT
STADSTEGELS KIEZEN/ACTIES UITVOEREN (eerste fase van een ronde)
Tijdens het plaatsen van jouw pion moet je met verschillende zaken rekening houden:
* De groene pion kan de actie ‘speciale levering’ of ‘uitbreiden’ uitvoeren (zwarte pijlen).
* De groene pion kan de paarse stadstegel bouwen (de tegel waarop hij staat).
* De groene pion staat op een goede positie om na deze fase de 3 en eventueel de 2 goudstukken te winnen (rode pijlen).
* In elk geval is de stadstegel niet meer beschikbaar voor de andere spelers en is er 1 plaats minder waarop de acties ‘uitbreiden/speciale levering’ beschikbaar zijn.
SPELMECHANISME 2: BIEDEN
BIEDEN/LEVEREN/INVESTEREN (tweede fase van een spelronde)
* Doe je om te pizza’s te kunnen leveren. De kolom waarin je biedt, bepaalt aan welke voorwaarden (hoeveel pizza’s en afstand) je kunt leveren (zie pijlen).
* Wie het hoogst op de trap staat (= groen) investeert eerst (= vooruitgang of extra actie in één van de vier kleuren). Zijn keuze is niet meer beschikbaar voor de andere spelers.
* De laagste bieder wordt startspeler (=rood).
SPELMECHANISME 3: ENGUINE BUILDING
Als je een stadstegel volledig belevert (= evenveel pizza’s op de tegel als het aantal gekleurde daken), mag je het ervaringsblokje in de betreffende rij van jouw spelersbord een plaats naar rechts opschuiven. Daardoor:
* Is de kleur van de stadstegels die je bouwt heel belangrijk.
* Is het aantal gekleurde daken op de stadstegels belangrijk: minder daken = snellere vooruitgang = minder punten (want 1 punt per geleverde pizza).
* Is het aantal wegen op de stadstegel belangrijk (meer wegen = betere bereikbaarheid om te leveren).
* Is de manier waarop je jouw stad bouwt (max 4 bij 5 tegels) heel belangrijk.
Voorbeeld hierboven zwart
* 7 goud als hij de actie sponsor zoeken kiest.
* 4 extra pizza’s als hij gaat winkelen.
* 2 pizza’s leveren bij de actie speciale levering.
* Mag in twee verschillende richtingen leveren.
* 3 punten voor diversiteit (blauwe pijl).
* 2 punten voor expertise (gele pijl).
SPELMECHANISME 4: CITY BUILDING
* Vanuit je pizzeria's probeer je zoveel mogelijk tegels te bereiken.
* Houd rekening met jouw leveringsmogelijkheden en de grootte van je stad.
* Houd zolang mogelijk verschillende opties open.
SAMENGEVAT
Papa Paolo is een creatie waar ik ontzettend trots op ben. Ook tijdens de testfase waren de reacties unaniem positief. Dit project - dat gestart is vanuit een poging om Warlock te vereenvoudigen - levert uiteindelijk een totaal ander spel op wat zeker en vast het ontdekken waard is.
De recensent van spellenclub13 is in elk geval enthousiast!

