Solo bordspel?

Solitaire spellen, solo coöperatief, multiplayer spellen (solo of met automata) en spellen met solo varianten.

Moderators: Standaard moderators, Ereleden, Website beheerders

MarB
PIONier
Berichten: 2
Lid geworden op: di 02 apr 2019, 16:18

Solo bordspel?

Bericht door MarB »

Hallo medebordspelers

Ik ben op zoek naar een solo bordspel.
Ik zoek een solo spel waar ik moet proberen om te winnen, dus geen spel waar ik mijn eigen score moet verbeteren, want vind dit niet spannend genoeg.
Wingspan en Vrijdag ben ik nu een beetje beu gespeeld.
Iemanst suggesties, dan hoor ik het graag.
Groetjes Margret.

Labels:
Gebruikersavatar
Pura Vida
Kardinaal
Berichten: 2854
Lid geworden op: ma 28 jan 2019, 13:40
Locatie: Montezuma

Re: Solo bordspel?

Bericht door Pura Vida »

Ha Margret,
JE kunt sowieso in dit deel van Bordspelmania kijken: https://www.bordspelmania.eu/solo-f117/ Dan krijg je in elk geval een beeld van veel solospellen en spellen die solo te spelen zijn.
Verder heb ik een wedervraag: je hebt solospelletjes en solospelletjes. Eigen score verbeteren wordt hem dus niet, je hebt een tegenstander nodig, begrijp ik. Maar Vrijdag is dan nog heel anders dan Wingspan. Ben je op zoek naar een 'grotere' ervaring? Dan raad ik je aan te kijken in het brede scala van grotere spellen met een goeie automa van de Automa Factory. Maar dat kost wel wat, want het zijn vaak grotere strategische spellen met veel onderdelen. Voorbeelden die ik erg goed vind en vaak speel, óók solo: Gaia Project (beste solo voor mij), Viticulture. Wingspan en Scythe ook wel gedaan, maar voor die spellen krijg ik anderen in huis net wat sneller enthousiast.
Vrijdag vind ikzelf meer passen in de categorie van patience ofzo. Te klein en onbevredigend. Daar kan ik je dus niet over adviseren. Behalve dat er steeds meer solovarianten komen voor kleinere spelletjes. Patchwork bijvoorbeeld, Splendor geloof ik ook. Een aantal dobbelspellen (Clever!) is ook goed solo te doen, maar meestal gaat het dan weer om de eigen score.
Hoop dat je wat vindt hier!
Afbeelding
Gebruikersavatar
mazinho
Gouverneur
Berichten: 2295
Lid geworden op: ma 06 aug 2012, 21:17
Persoonlijke Ondertitel: Completionist
Zichtbare ondertitel: Persoonlijk
Locatie: Den Haag
Contacteer:

Re: Solo bordspel?

Bericht door mazinho »

Ik denk meteen aan Onirim; heb ik uren plezier aan gehad. Is een klassieker. je kan kiezen uit een eerste editie (tweedehands nog wel te vinden voor een prima prijsje) of een tweede editie waar een hele rits aan uitbreidingsmodules bij zit. Di elaatste lijkt wel wat aan de prijs te zijn.

Wellicht heeft iemand hier hem wel op de plank liggen met stof erop.
Instagram @movetherobber
Benieuwd naar wat ik recent speelde?
Afbeelding
Gebruikersavatar
Obelix
Regenmaker
Berichten: 294
Lid geworden op: di 05 feb 2013, 20:14
Locatie: Provincie Antwerpen

Re: Solo bordspel?

Bericht door Obelix »

Uit mijn losse pols:
7th continent => na tientallen uren ben ik dit nog steeds niet beu gespeeld. En dan ben ik nog lang niet toe aan de uitbreidingen... :oops:
Lord of the Rings LCG => fijn en uitdagend mechanisme, wel enkel voor fantasyliefhebbers. Tonnen uitbreidingen zorgen voor de nodige afwisseling.
Mage Knight => Vlaada!!! :twisted:
Gebruikersavatar
usurper
Geheim Genootschap
Berichten: 1063
Lid geworden op: wo 13 apr 2011, 14:38
Locatie: Beverwijk

Re: Solo bordspel?

Bericht door usurper »

Empires of the North van White Goblin Games.
In de Legendary serie van Upperdeck kan je ook zoeken naar een thema wat jou het meeste aanspreekt.
We live to survive our paradoxes
Jehnnycash
Veenboer
Berichten: 161
Lid geworden op: ma 08 jun 2020, 16:00
Locatie: Nijmegen

Re: Solo bordspel?

Bericht door Jehnnycash »

mazinho schreef: Ik denk meteen aan Onirim; heb ik uren plezier aan gehad. Is een klassieker. je kan kiezen uit een eerste editie (tweedehands nog wel te vinden voor een prima prijsje) of een tweede editie waar een hele rits aan uitbreidingsmodules bij zit. Di elaatste lijkt wel wat aan de prijs te zijn.

Wellicht heeft iemand hier hem wel op de plank liggen met stof erop.
Onirim heeft een gratis app! Ik heb die eerst geprobeerd om te kijken of het wat was, maar voor mij bracht het niet zoveel. Zou eventueel dus wel een tip voor de topicstarter zijn om de app eerst te proberen :)

Ik beleef zelf veel plezier aan Viticulture en Terraforming Mars. Mijn collectie is verder bescheiden, dus 't aantal solospellen waar ik ervaring mee heb is beperkt ;)
Gebruikersavatar
Arjen T.
Veenboer
Berichten: 178
Lid geworden op: vr 25 okt 2013, 13:50
Zichtbare ondertitel: Persoonlijk

Re: Solo bordspel?

Bericht door Arjen T. »

Orleans is wel een hele goede. In de basisdoos zit al een solovariant, in de uitbreidingen nog meer. Je krijgt een opdracht mee om te halen, punten dus helemaal geen issue. Ik vond het leuk.
We've got a winner!
blastoys
PIONier
Berichten: 4
Lid geworden op: ma 14 okt 2019, 21:44

Re: Solo bordspel?

Bericht door blastoys »

Het enige spel wat ik soms solo speel, is Robinson Crusoe. Als het thema van vrijdag je aanspreekt dan ga je dit thema ook leuk vinden :D
Gebruikersavatar
Edwin84
Elfenkoning
Berichten: 3026
Lid geworden op: vr 17 okt 2014, 19:45
Locatie: Etten-Leur

Solo bordspel?

Bericht door Edwin84 »

Zelf nooit gespeeld want ik speel geen solo, maar de beste ervaringen lees ik hier over Scythe o.a.
PeterLB
Rooster Booster
Berichten: 96
Lid geworden op: wo 22 jul 2020, 07:39
Locatie: Enschede

Re: Solo bordspel?

Bericht door PeterLB »

Het hangt van je smaak af, maar ik kan deze aanraden...

Hoplomachus
Arkham Horror LCG
Mage Knight
Space Hulk: Death Angel
7th Continent
Sprawlopolis
Deep Space D6
MarB
PIONier
Berichten: 2
Lid geworden op: di 02 apr 2019, 16:18

Re: Solo bordspel?

Bericht door MarB »

Edwin84 schreef: Zelf nooit gespeeld want ik speel geen solo, maar de beste ervaringen lees ik hier over Scythe o.a.
Bedankt voor je reactie.
Ik denk dat ik deze ga kopen, lijkt mij idd een mooi spel uit de vele reacties!
Gebruikersavatar
Stijnhoofd
El Capitan
Berichten: 1452
Lid geworden op: do 06 jul 2017, 14:59
Persoonlijke Ondertitel: Stidjen Plays Solo
Zichtbare ondertitel: Persoonlijk
Locatie: Hapert
Contacteer:

Re: Solo bordspel?

Bericht door Stijnhoofd »

Als ik nu een top 3 zou moeten maken zouden daar Aeon's End, Too Many Bones en Robinson Crusoe instaan. Aeon's End biedt heel veel variatie in de doos die je bovendien verder kunt uitbreiden. Ik adviseer wel om deze two-handed te spelen, en qua instapper zou ik Aeon's End: The New Age aanraden.
Recent speelde ik...

Afbeelding
Gebruikersavatar
kosterix
Burgemeester
Berichten: 1273
Lid geworden op: ma 21 feb 2011, 15:26
Persoonlijke Ondertitel: zucht
Locatie: Woerden

Re: Solo bordspel?

Bericht door kosterix »

PeterLB schreef: Het hangt van je smaak af, maar ik kan deze aanraden...

Hoplomachus
Arkham Horror LCG
Mage Knight
Space Hulk: Death Angel
7th Continent
Sprawlopolis
Deep Space D6
Dat is typisch zo'n specialistisch cult lijstje voor nerds.

Beter te beginnen met

absolute best: Valley of the Kings (Afterlife, of last rites, 1 van de twee) op de uitgever webpagina staan wat coole solo varianten. Klein doosje, kost geen knoop, en kan zo op het stapeltje naast Friday. De VotK solo in de spelregels is beetje suf, maar alle varianten zijn Win/Loss. En bonus: je kunt het met 2-4 personen spelen en gamers zijn er ook dol op.

Sunset over water met de automa deck van bgg is ook goed verkrijgbaar, niet duur en zo gemaakt. Is ook win/loss. Standaard solo is leuk voor 2-3x, met automa stapeltje (2 a4tje printen) zeker 10x lol.

Viticulture EE (heeft een stuk of 4 solo varianten met automa, probeer dat maar te winnen. Als je Friday leuk vond zul je V:EE ook leuk vinden, en je kunt het ook nog eens 2-6 personen spelen. Maar, het is duur (€55). En zwaar.

Ook superleuk is Palm Island, maar dat valt onder nerdy moeilijk verkrijgbaar etc.
Hou eigenlijk helemaal niet van bordspellen, maar wel van kaartspellen.
Gebruikersavatar
larsje86
Hazelnoot Ridder
Berichten: 633
Lid geworden op: za 09 feb 2013, 09:58
Zichtbare ondertitel: Persoonlijk
Locatie: Dordrecht

Re: Solo bordspel?

Bericht door larsje86 »

Ik vind scores verbreken best leuk, dus dat lijstje zal ik apart zetten :)

-Maar Robinson Crusoe is een aanrader ik was er wel klaar mee, maar veel plezier aan gehad.
- Lord of the Rings LCG - vind ik erg goed en lastig en uitdagend en afwisselend
- Baseball Highlights 2045, thema sprak mij niet aan, maar zit goed in elkaar en erg leuk solo (honkbal team bouwen, wedstrijd spelen, team verbeteren etc...)
- Gloomhaven, vind ik zelf solo net wat teveel opzet werk, maar het spelmechanisme blijft overeind
- Pandemic: Fall of Rome, goede variant op Pandemic en solo net zo leuk als met vrienden
- Sprawlopolis: klein maar fijn :) en zeer uitdagend en verschillend voor een spel wat nieuw onder de 10 euro is.

en de puntenverbeteraars:
- Agricola
- Viticulture
- Snowdonia (al hoewel je daar zoveel scenario's hebt dat ie bij de bovenste kan staan)
- Sagrada
- Cartographers
Afbeelding
AstridvE
Jakkiebak!
Berichten: 73
Lid geworden op: di 03 dec 2019, 09:11

Re: Solo bordspel?

Bericht door AstridvE »

+1 Terraforming Mars en Aeon's End. Terraforming Mars heeft wel een puntentelling, maar eerst moet je winnen door alle terraform parameters vol te hebben, en dat is niet makkelijk. Bij Aeon's End moet je een vijand verslaan.

Een andere favoriet van mij is Spirit Island. Hier win je door kolonisten van je eiland af te krijgen.
Plaats reactie