Pagina 1 van 4
Zuiderspel 13-04-2009 (2de Paasdag)
Geplaatst: ma 27 okt 2008, 16:29
door syroit
Roll the Dice heeft dit weekend een constructief gesprek gehad met de mensen van Noorderspel, wat tot de geboorte van Zuiderspel heeft geleid.
Op de site van Noorderspel is dan ook het volgende te lezen:
Noorderspel.nl schreef:Zuiderspel’09 - Een nieuw familielid in spellenland (update 27-10-08 )
De grote spellenbeurs in Essen is gisteren afgesloten, een beurs waar veel te zien (en te doen) was voor spelliefhebbers en -fabrikanten. Eén van de zaken die minder opvallend plaatsvonden, was de geboorte van een nieuwe spellenbeurs. In een zaaltje achteraf zag namelijk de nieuwe spellenbeurs Zuiderspel het levenslicht. En laten we eerlijk zijn, wat is nu een betere plek voor een nieuwe beurs om 'geboren' te worden dan op dé beurs van Europa?
Roll the Dice heeft in samenwerking met Spellènzo (de organisator van Noorderspel'09) de stap gezet om op tweede paasdag 2009 een spellenbeurs op te zetten in Zuid-Nederland, in de omgeving Eindhoven. Wij zijn erg blij dat ze de uitdaging hebben aangenomen en hopen dat Zuiderspel net zo'n succes zal worden als Noorderspel! Streep de afspraken in de agenda maar door voor tweede paasdag, want de meubelboulevard kan een andere keer ook prima. 13 april 2009 is er maar één logische plek om te zijn...
Zuiderspel, welkom!
Geplaatst: ma 27 okt 2008, 16:55
door Jerome
Goed initiatief!
Wellicht is er ook plek voor wargames?
Nog geen idee of ik de tijd kan vrijmaken, maar ik zou best nieuwe zieltjes willen winnen onder de vlag van Oorlogsdag.
Geplaatst: ma 27 okt 2008, 17:39
door syroit
Tsaar schreef:Goed initiatief!
Wellicht is er ook plek voor wargames?
Zelf heb ik niets te maken met organisatie, dat doen anderen binnen RTD.
Momenteel is alles nog blanco, voorstellen/suggesties mag je altijd sturen naar info@rollthedice..nl (1 puntje weghalen ivm spam)
Geplaatst: ma 27 okt 2008, 17:49
door Jerome
Vanavond schuift een van jullie leden bij mij aan de spellentafel, ik zal het balletje eens opgooien en meteen peilen of hij mee wil doen. Bedankt voor je snelle reactie.
Geplaatst: ma 27 okt 2008, 18:23
door Dierik
Goed initiatief

, ik kom de laatste twee jaar op Noorderspel en dat is een erg leuk evenement. Ik ben benieuwd wat ze er in het zuiden van gaan maken

Geplaatst: di 28 okt 2008, 08:40
door Boes
Succes er mee!
Geplaatst: di 28 okt 2008, 08:53
door Vogeltje
Wat moet ik me er van voorstellen?
Ik ken noorderspel namelijk niet.
Gaat het hier om een kleinere versie van het SpSp?
Dus met uitgevers die hun spellen demonstreren, gelegenheid tot spelen etc.
En eventueel ook aankoop van de spellen?
In dat geval ben ik namelijk erg blij met dat initiatief.
En anders ook wel, want initiatieven juich ik toe, maar is het voor mij minder interessant.
Geplaatst: di 28 okt 2008, 13:20
door Dierik
Vogeltje schreef:Wat moet ik me er van voorstellen?
Ik ken noorderspel namelijk niet.
Gaat het hier om een kleinere versie van het SpSp?
Dus met uitgevers die hun spellen demonstreren, gelegenheid tot spelen etc.
En eventueel ook aankoop van de spellen?
Het Noorderspel heeft inderdaad die beide ingrediënten in zich. Het afgelopen jaar was het een tweedaagse beurs met op beide dagen ruim 600 bezoekers

Het accent ligt (net als bij SPEL in België) meer op spelen dan op kopen. Kijk voor meer info op
Verslag Noorderspel 2008
Geplaatst: di 28 okt 2008, 15:48
door ErwinC
Als Antwerpenaar ben ik superblij met dit initiatief.
Zowel locatie als timing zijn voor mij goed gekozen.
Alle andere spelletjesbeurzen zijn namelijk in oktober en november.
Ik ben nu al (bijna) zeker dat ik zuiderspel een bezoekje ga brengen.
Geplaatst: di 28 okt 2008, 17:00
door Erwin
Vogeltje schreef:
Gaat het hier om een kleinere versie van het SpSp?
Dus met uitgevers die hun spellen demonstreren, gelegenheid tot spelen etc.
En eventueel ook aankoop van de spellen?
Ik ben de laatste jaren niet geweest. Vroeger was Noorderspel vergelijkbaar met een Ducosimbeurs.
Geplaatst: di 28 okt 2008, 19:25
door Dierik
Erwin schreef:Ik ben de laatste jaren niet geweest. Vroeger was Noorderspel vergelijkbaar met een Ducosimbeurs.
Ik ben zelf dit jaar voor het eerst geweest en het viel me op hoeveel uitgevers er aanwezig waren. Er waren bijvoorbeeld meer uitgevers dan er gemiddeld op de Ducosimbeurzen staan. Zelfs Eggert Spiele uit Duitsland was aanwezig, maar b.v. ook Jumbo (die heb ik nog nooit op Ducosim gezien).
Verder waren aanwezig:
Family Games
Zonnespel
Ravensburger
Tantrix
Ps-Games
The Gamemaster
Goliath
999 Games
QWG
Boosterbox
en Hodin
Ook waren er toernooien en een catering met vooroorlogse prijzen (kop koffie voor EUR 0,50 bijvoorbeeld)
Geplaatst: wo 29 okt 2008, 07:46
door Dagmar
Goh, dit klinkt veelbelovend. Ik zet de beurs meteen in mijn agenda.
Geplaatst: wo 29 okt 2008, 08:19
door syroit
Ik ken Noorderspel verder ook alleen maar van naam.
Zodra ik meer info of namen heb over Zuiderspel lezen jullie het hier wel.
Geplaatst: wo 29 okt 2008, 14:59
door Jerome
Is er eigenlijk al een lokatie op het oog?
Ik kan me nog niet zoveel voorstellen bij de schaal.
Zuiderspel/Noorderspel
Geplaatst: wo 29 okt 2008, 15:21
door Jaap
Noorderspel is 9 jaar geleden bedacht door de leden van de vereniging Rabenhaupt. Sinds dit jaar wordt het georganiseerd door een klein bedrijfje (Spellenzo) wat is gevormd door leden van de vereniging. De reden daarvoor was dat de organisatie van de beurs steeds meer tijd ging vragen en dat het als vrijwilligers job gewoon niet meer te doen was.
Afgelopen jaar waren er over twee dagen verspreid ruim 1.300 bezoekers. Dit jaar gaan we voor de 2.000.
We proberen zoveel mogelijk (internationale) bedrijven naar de beurs te krijgen. Op Spiel zijn er, naast de vele goede en leuke gesprekken met onze bekende bedrijven, een aantal interessante nieuwe contacten gelegd maar veel willen we daar nog niet over kwijt omdat er nog geen harde afspraken zijn gemaakt. Maar we verwachten dat we meer standhouders gaan krijgen dan vorig jaar.
Naast de bestaande bedrijven geven we nieuwkomers op de markt ruimte om hun spel te presenteren.
Wij zijn heel blij dat het zo goed klikt met de mensen van Roll the Dice. We hebben er alle vertrouwen in dat Zuiderspel een groot succes gaat worden. Spellenzo gaat Roll the Dice ondersteunen op een aantal tereinen zoals marketing, standhouders en reclame.
Op Noorder- en Zuiderspel is er meer dan genoeg ruimte voor allerlei soorten toernooien. Heb je ideeën neem dan contact met ons op. Op de website van Noorderspel vind je de contact gegevens.
We hopen binnen drie weken de Zuiderspel website de lucht in te krijgen.
Voor meer info kijk hier zo af en toe of bezoek de site van Rolle the Dice en/of Noorderspel