Alhambra: De Poorten van de Stad

6.8

5 / 10

5 / 10

2 - 6

45 minuten

vanaf 8 jaar

Deze 2e uitbreiding bestaat uit vier verschillende modules, die allen willekeurig apart of samen met het basispel (Alhambra) en de modules van de eerste uitbreiding te combineren zijn.

„De poorten van de stad“ geven de spelers de mogelijkheid, gebouwen op plaatsen in hun Alhambra te bouwen, die tot nu toe verboden waren. Moest je er tot nu toe op letten dat de weg naar een nieuw gebouw niet door een stadsmuur werd belemmerd, zo mag je nu een stadspoort inzetten om de vereiste toegang te verkrijgen.

Met de “diamanten” komt er een nieuwe (vijfde) geldsoort in het spel. Hiermee mag ieder gebouw worden gekocht, waarbij het niet uitmaakt om welke valuta de bouwplaats vraagt. De diamanten mogen echter niet in combinatie met andere geldkaarten worden gebruikt.

Iedere “personage” beschikt over een andere vaardigheid die in de dienst van zijn bezitter staat. Deze vaardigheden maken o.a. nieuwe beurten mogelijk of leveren extra punten op. Maar personagekaarten zijn alleen te beschikbaar voor degene die het hoogste bod uit kan brengen.

Het Alhambra wordt uitgebreid met een nieuw soort bouwdelen: “de veldkampen”. Deze kunnen aangrenzende gebouwen bij de telling extra overwinningspunten opleveren wanneer ze slim worden gebouwd. De veldkampen hebben iets andere bouwregels. In principe sluiten ze aan op de stadsmuren van het Alhambra.
  • Spelbijlagen

  • Er zijn geen bijlagen voor dit spel gevonden
  • Onderwerpen

    Er zijn geen onderwerpen of berichten voor dit spel.
  • Waarderingen

    lordyazos

    7

    Darren

    7

    Gebruikersavatar
    r56ygf

    7

    Gebruikersavatar
    Willy the Kid
    Deze modules vallen beter in de smaak dan die van de eerste uitbreiding. Diamanten zijn onmisbaar. Ook de militaire kampen voegen een hele andere dimensie toe en ook de karakterkaarten maken het spel beduidend strategischer. Enkel de poorten van de stad (de naamgever van de uitbreiding) zijn in mijn ogen minder geslaagd en zullen dan ook niet snel hun weg vinden naar een potje alhambra.

    7

    Gebruikersavatar
    pleunie.william
    Voorlopig met een cijfer gewaardeerd, m'n mening komt eventueel later nog...

    6

    Gebruikersavatar
    Wyckyd
    Alhambra is geweldig spel - de basis is eenvoudig uit te leggen, speelt snel en zorgt voor boeiende situaties en af en toe moeilijke beslissingen. Juist dit zorgt ervoor dat het spel zo makkelijk aan te passen is met kleine uitbreidingen en toevoegingen.

    Vind de uitbreidingen van Poorten van de Stad helaas niet heel boeiend.

    4

    Gebruikersavatar
    Dierik
    Dit is de enige uitbreiding van Alhambra die ik in bezit heb. Daarvan gebruik ik de diamanten standaard als nieuwe (vijfde) geldsoort. Ook de poorten en de veldkampen doe ik er standaard bij. De personages gebruik ik eigenlijk nooit. Al met al een leuke uitbreiding.

    8

    Gebruikersavatar
    rober
    Ik vind Alhambra een prachtig spel, en de verschillende uitbreidingen (nu 5 met elk 4 modules) maken het nog beter.
    Let wel, je moet ze niet allemaal (20) tegelijk gebruiken, tenzij je van grote choas houd met pintentellen. (maar je mag het best eens uitproberen).
    Door elke keer een paar modules te combineren, wordt het spel iedere keer anders en zul je ook je tactiek hierop aan moeten passen. Zo blijft het dus een uitdaging.

    Het extra geld is makkelijk in te passen en zeer handig.
    De personen gebruik ik het minst.

    8