Cable Car

6.3

3 / 10

6 / 10

2 - 6

45 minuten

vanaf 8 jaar

De spel is een herwerking van het populaire Metro. Het thema is verplaatst naar San Francisco aan het begin van de 20e eeuw.
Voor het overige is het spelverloop identiek aan dat van Metro.

Naast het basisspel, bevat de doos ook een uitbreiding, waarbij de spelers niet meer spelen met één kleur, maar waarbij aandelen verzameld worden van de verschillende tramfirma's.
  • Spelbijlagen

  • Er zijn geen bijlagen voor dit spel gevonden
  • Onderwerpen

  • Onderwerpen
    Onderwerpen
    HBG - Cable Car
    door HuskyBoardGaming »
    Reacties
    1
    Weergaves
    422
  • Waarderingen

    jazoe
    Eenvoudig familiespel. We spelen de basisversie (dus gewoon het leggen van de tegeltjes) met de kinderen en niet veel-spelers.

    8

    tacarisstra
    Eenvoudig familiespel, erg vlot te spelen met de liefhebbers, en een lekker glaasje wijn erbij. Zou het zelf graag ook willen aanschaffen, maar nog niet onmiddellijk in de winkelrekken teruggevonden.

    8

    Gebruikersavatar
    kimm
    Onder de vrienden doet dit spel het wel. Lekker luchtig en toch fun. Ook makkelijk speelbaar met kinderen. De verbetering van grotere doos en anders uitziend spelbord doet welliswaar niks bijzonder met het spel. Het aandelen stuk vind ik minder.

    6

    Gebruikersavatar
    rober
    Ik werd er niet warm of koud van.
    maar als iemand het voorstelt, doe ik wel mee.

    5

    Gebruikersavatar
    pleunie.william
    Voorlopig met een cijfer gewaardeerd, m'n mening komt eventueel later nog...

    6

    Gebruikersavatar
    Piet
    Ik hou van dit soort eenvoudige familiespellen. Snel uitgelegd, vlot gespeeld.
    Cable Car voegt evenwel niets toe aan Metro. De uitbreiding met de aandelenmarkt had ik niet van doen.

    8

    MikeBzonderpuntje
    Het zegt genoeg dat dit spel uit 2009 op Spiel 2010 op diverse plaatsen in de ramsj bakken lag (o.a. bij Queen games zelf)

    Oninteressant tegeltjeslegspel met erg hoge geluksfactor, waarbij de uitkomst vooral bepaald door de medespelers. Alleen interessant voor wie het origineel (Metro) leuk vind (ik niet!) en het niet meer kon vinden.

    Ten opzichte van het origineel is het nadeel dat dit in een belachelijk grote doos met veel lucht zit (dat doen ze wel vaker bij Queen). Het voordeel is dat er een soort anonieme aandeelvariant bijzit waardoor je de illusie hebt dat het interessanter is dan het origineel.

    3