K2 - Broad Peak

7.9

2 / 10

8 / 10

1 - 5

60 minuten

vanaf 8 jaar

K2: Broad Peak is een uitbreiding voor het succesvolle bordspel K2, over de beklimming van de op één na hoogste berg ter wereld. Broad Peak bevat ondermeer een dubbelzijdig speelbord, fiches en nieuwe spelregels voor vernieuwde uitdaging. Het bord bevat de berg die voorheen bekend stond als 'K3' en nu 'Broad Peak' genoemd wordt, door de omvang van zijn top.

Broad Peak biedt twee verschillende nieuwe uitdagingen, die zijn gebaseerd op de historische beklimming van Broad Peak door een Pools team in 1984. Beide uitdagingen hebben hun eigen zijde van het spelbord en de regelwijzigingen zorgen er voor dat het als twee afzonderlijke spellen aanvoelt.

De eerste uitdaging is een 'race naar de top'; een superspannende toch, waarin je 3 dagen minder de tijd hebt dan normaal, over geen tenten beschikt en je kaartendeck wat minder acclimatisatiekaarten bevat. Het bord heeft ook minder plateaus om naar toe te klimmen, dus pas goed op!

De tweede uitdaging is iets strategischer van aard en duurt iets langer dan het basisspel. Het bord van deze uitdaging toont de drie toppen van Broad Peak en bergbeklimmers kunnen extra punten verdienen als ze alle toppen bereiken. Wat overigens erg moeilijk is, mede omdat elke bergbeklimmer maar over één tent beschikt.

Broad Peak kan enkel gespeeld worden met het basisspel K2, dat overigens genomineerd is voor de Nederlandse Spellenprijs.
  • Spelbijlagen

  • Er zijn geen bijlagen voor dit spel gevonden
  • Onderwerpen

  • Onderwerpen
    Onderwerpen
    Uitbreiding K2
    door BaSL »
    Reacties
    24
    Weergaves
    2667
  • Onderwerpen
    Onderwerpen
    Klein Nieuws - December 2011
    door BaSL »
    Reacties
    5
    Weergaves
    2048
  • Waarderingen

    MethodMulder
    De Broad Peak oversteek-map zorgt ervoor dat het minder interessant is voor bergbeklimmers om het spel uit te zitten op de top, om zo andere spelers af te houden van de maximale 10 punten die deze locatie oplevert. Dit valt wel eens voor in het basisspel. (Ook al klopt dit thematisch niet, want de bergbeklimmer zou sowieso sterven moest het spel nog één dag langer duren.) Op de Broad Peak oversteek-map kan je 3 pieken beklimmen. Indien je erin slaagt om ook nog eens een oversteek te doen, ontvang je 2 extra punten per piek die je beklommen hebt. Je hebt ook maar 1 tent voor beide spelers, dus je wilt deze strategisch plaatsen.

    De Race naar de top zijde speelt met 1 weertegeltje minder, dus deze zijde speelt net iets sneller.

    Alleen al voor het feit dat het in deze versie minder interessant is om op de bergtop het spel uit te zitten, is deze uitbreiding het aanschaffen waard!

    8

    lordyazos
    Not My Cup Of thee...

    Het thema spreekt me ook minder aan, ik vond dit ook gewoon niet zo'n top spel...

    3

    Gebruikersavatar
    Murm3l

    10

    Gebruikersavatar
    ozymandias
    Zie reactie basisspel K2 ;-)

    10

    Gebruikersavatar
    humske
    Superleuke uitbreiding! Een echte aanrader met de nieuwe kaarten waarbij het best wel anders wordt! Extra leuk dus!

    8

    Gebruikersavatar
    grunnboy
    Prima uitbreiding op een goed spel. Heb alleen Broad Peak gespeeld. De bonuspunten boven aan de toppen zorgen voor meer taktiek. Erg leuk. Een aanrader!

    8

    Gebruikersavatar
    rober
    Leuke uitbreiding.
    Nu heb je de mogelijkeid om een wat korter of langer scenario te spelen, die elk hun eigen uitdagingen hebben.

    8

    MikeBzonderpuntje
    Goede uitbreiding voor een goed 'familie'spel. Tot nu toe alleen nog de 'race to the top' kant van het bord gespeeld, maar die is al best spannend: geen tent, een belangrijke 'health' kaart minder, kortere speelduur dus meer haast.

    K2 was mijn 'familiespel van het jaar 2010', met deze uitbreiding zal het nog wat langer leuk blijven vermoedt ik.

    8