Het bluf- en biedspel ‘Koehandel’ - een klassiek kaartspel waarvan de eerste editie al uit 1985 dateert - bestaat nu ook in een avond- en tafelvullende versie.
Met een overvloed aan spelborden herschep je je tafel tot een heuse jaarmarkt waar 10 soorten hoevedieren te koop zijn. Op het centrale spelbord laten de spelers hun boer-pion rondlopen. Zo komen ze onder andere langs kraampjes waar de dieren op diverse manieren - de een al verrassender dan de ander - geveild worden. Aangekochte dieren verhuizen naar de weide op het persoonlijke hoevebord van de koper. Via een ware koehandel kunnen die dieren nog van eigenaar wisselen. Enkel wie de drie dieren van een soort bezit, kan ze veilig in zijn stal onderbrengen.
Ondertussen kunnen de spelers op het marktprijsbord de waarde van de dieren manipuleren of deelnemen aan de loterij met een prijzenpot vol onverwachte voordeeltjes.
De meest geslepen veehandelaar kan, met een tikkeltje geluk, de meeste en waardevolste diersoorten in zijn stallen onderbrengen en mag zich de winnaar noemen.
Wie het oorspronkelijke Koehandel kent, vindt het spelgevoel helemaal terug in deze versie, met tal van extraatjes en heel wat variatiemogelijkheden. Laat je evenwel niet bedriegen door de comic-stijl van de doos: koehandel is - letterlijk en figuurlijk - geen kinderspel.
met dank aan Johan Witters
De Speltafel / Raak
http://www.speltafel.be
Koehandel - Het Bordspel (2015)
-
Spelbijlagen
-
-
-
Onderwerpen
-
-
-
Koehandel - Het bordspeldoor AlliantieAJ »
-
Reacties4
-
Weergaves730
OnderwerpenOnderwerpen -
-
-
Nox' Spellenzolder - Koehandel: Het Bordspeldoor Bastiaan_Nox »
-
Reacties1
-
Weergaves771
OnderwerpenOnderwerpen -
-
-
Koehandel : bordspel vs kaartspel vs masterdoor mmgull »
-
Reacties14
-
Weergaves2405
OnderwerpenOnderwerpen -
-
-
vraag over Koehandel het bordspeldoor pelle1 »
-
Reacties1
-
Weergaves645
OnderwerpenOnderwerpen -
-
-
Waarderingen
-
-
-
Dierik
Destijds regelmatig gespeeld. Haal nu toch wat minder plezier uit het spel. Spel zit verder wel goed in elkaar. Het spel jarenlang fout gespeeld, omdat we dachten dat het spel pas eindigde als alle setjes waren verdeeld.
Leuke variant op het bekende kaartspel. In plaats van de traditionele veiling bij opbod zijn er nu meerdere veilingmechanismes. Ook liggen de te veilen dieren al open waardoor je meer sturing hebt welk dier je wilt veilen. Tot slot is er een tombola toegevoegd en is de waarde van de dieren te manipuleren via een aparte plaats op het bord waar je tegen betaling van geldkaarten de waarde kan verhogen of verlagen.
Ik vind het een geslaagd spel dat ook nog eens heel mooi is vormgegeven door Michael Menzel. Met families leuk om te spelen al zal blijft het aloude kaartspel bij mij favoriet.
Ik vind het een geslaagd spel dat ook nog eens heel mooi is vormgegeven door Michael Menzel. Met families leuk om te spelen al zal blijft het aloude kaartspel bij mij favoriet.
