Rikken (< 1950)
Rikken is een kaartspel dat vooral in Brabant en ook Vlaanderen wordt gespeeld. Van het standaard kaartspel van 52 kaarten krijgt iedere speler er 13. Het doel is om het vooraf geboden aantal slagen te behalen - vaak met behulp van een maat. Een standaard Rik is 8 slagen.
-
Spelbijlagen
-
-
-
Onderwerpen
-
-
-
Rikken: zoveel mensen, zoveel regels...door BaSL »
-
Reacties6
-
Weergaves2798
OnderwerpenOnderwerpen -
-
-
Slechte kaarten...door BaSL »
-
Reacties10
-
Weergaves980
OnderwerpenOnderwerpen -
-
-
Waarderingen
-
-
Bongo
-
dierenh
-
humske
-
Tjoek
-
rober
-
Japie
-
BaSL
het enige kaartspel wat ik zal waarderen.... en is (na bridge wss maar die ken ik niet echt... hoewel het afspelen vergelijkbaar is) erg leuk.
Vele avonden gerikt.... maar nu gekozen voor avondje te spellen ipv rikken ;-)
Vele avonden gerikt.... maar nu gekozen voor avondje te spellen ipv rikken ;-)
leuk als je te weinig tijd of te weinig plaats heb
Ondanks dat ik er slecht in ben, vind ik het altijd wel een leuk spel om te spelen! Nadeel is dat het pas vanaf 3 spelers gespeeld kan worden.
Ik ben niet zo van de kaartspellen, maar het zit goed in elkaar en wil wel eens inspringen als er één speler te kort komt.
Geleerd op de middelbare school en daar heel wat uren mee doorgebracht.
Na studietijd weer opgepakt met vrienden en partner.
Dit was onze aan(in)leiding tot de wereld van (bord)spellen.
Na studietijd weer opgepakt met vrienden en partner.
Dit was onze aan(in)leiding tot de wereld van (bord)spellen.
Dit spel was een onderdeel van mijn opvoeding :) Het enige spel wat mijn moeder leuk vond. Doordat ik vroeger dit spel veel heb gespeeld (samen met toepen natuurlijk) vind ik denk ik zoveel kaartspelletjes leuk. In dit spel zit zeer veel in, steeds met een andere maat de punten binnenhalen. Mijn voorganger heeft trouwens helemaal gelijk, niemand speelt dit spel met dezelfde regels... ik vind dit altijd leuk om te doen.
Dit blijft toch mijn favoriete kaartspel. En dan vooral het plezier dat het spel bij ons veroorzaakt. Ja, er zit een zekere geluksfactor in en je bent ook vaak afhankelijk van de kaarten van je maat, maar het blijft leuk! Belangrijk: ieder dorp, nee, ieder gezin, heeft eigen regels: aas snijden, troela, misère, pieken, bieden, niemand lijkt hetzelfde de spelen. Dat betekend dus afspraken maken als je met anderen speelt.
