puntentelling carcassonne (burgemeester en kathadraal)

Familiespellen, kaartspellen, expertspellen, oude bekenden, kortom: bordspellen!

Moderators: Standaard moderators, Website beheerders, Ereleden

robvanoord
Uno
Berichten: 1
Lid geworden op: za 29 dec 2012, 22:03

puntentelling carcassonne (burgemeester en kathadraal)

Bericht door robvanoord »

We hebben bij het basisspel Carcassonne en De uitbreiding met Kathedralen en Hoofdmannen, nu ook de uitbreiding Burgenmeesters en Abdijen.
Wanneer een stad met een burgemeester ook een kathedraal bezit, hoe moet dan geteld worden als de stad af is? Ook als er door aan elkaar bouwen naast de burgemeester nog een horige (of hoofdman) van een andere kleur op staat.
Wanneer de burgemeester 4 schildjes heeft, dan lijkt het voor de hand te liggen dat hij de meeste "waarde" heeft en dus voor die kleur 4 punten per tegel telt.
Maar als er drie schildjes zijn? Dan zou de horige (of hoofdman) 3 punten per tegel krijgen, en de burgemeester ook. Of krijgt de burgemeester 3 per tegel omdat hij 3 waard is en de horige slechts 1 waard (de hoofdman 2)?
En wat is de meerwaarde van de kathedraal als de burgemeester wint?
Ik stel me zo voor dat bij de telling eerst gekeken wordt naar wie de meeste waarde heeft; heeft de horige (of hoofdman) een grotere waarde dan de burgemeester, dan telt elke tegel 3 punten, heeft de burgemeester een hogere waarde dan telt elke tegel gewoon het aantal schildjes inpunten dus heeft de kathedraal geen invloed; bij gelijke waarde (bv hoofdman tegen 2 schildjes vd burgemeester) krijgt de hoofdman 3 punten per tegel (kathdraal) en de burgemeester slechts 2 puntenper tegel?!
Wie heeft hier ervaring mee?

Labels:
Gebruikersavatar
rober
Standaard moderator
Berichten: 4150
Lid geworden op: zo 15 nov 2009, 18:54
Locatie: Geldrop/NL

Re: puntentelling carcassonne (burgemeester en kathadraal)

Bericht door rober »

Je kijkt altijd eerst wie de hoogste waarde aan horige heeft staan.
- horige - 1
- hoofdman - 2
- burgemeester - #schildjes in de stad

De speler met de hoogste waarde krijgt de punten van de stad.
# tegels en schildjes x2
Bij kathedraal x3
All is fair in love, war and Carcassonne
Afbeelding
Gebruikersavatar
Bridget
Phoenix
Berichten: 1977
Lid geworden op: zo 15 mei 2011, 10:55
Persoonlijke Ondertitel: Spellen aan den Rijn
Zichtbare ondertitel: Persoonlijk
Locatie: Alphen aan den Rijn

Re: puntentelling carcassonne (burgemeester en kathadraal)

Bericht door Bridget »

Je moet het zo zien, een hoge is 1 horige. Een hoofdman zijn 2 horigen. Staat er een burgemeester en zijn er 3 schildjes, is hij 3 horigen waard. Bij 4 schildjes is hij 4 horigen waard, maar bij 1 schildjes maar 1 en bij 2 dus 2.

Degene die de meeste horigen in de stad heeft gaat de punten van de stad krijgen, dat gaan we nu pas bekijken en heeft niets met bovenstaande te maken.

Een stad levert 2 punten op per tegel en met de kathedraal 3 punten. Daarna tel je de schildjes, want die zijn nog steeds 2 punten per stuk waard en geen 3. Dus een stad met 4 tegels en 2 schildjes is normaal 8 +4 = 12 punten en nu 12 + 4= 16 punten.

Rober is me voor.....
Everybody has the right to play...
Gebruikersavatar
rober
Standaard moderator
Berichten: 4150
Lid geworden op: zo 15 nov 2009, 18:54
Locatie: Geldrop/NL

Re: puntentelling carcassonne (burgemeester en kathadraal)

Bericht door rober »

@ Bridget. In mijn nl spelregels staat dat de schildjes ook 3 punten waard zijn met een kathedraal. Dat was het enige waar ik miet 100% zeker van was en dus even heb moeten opzoeken.
All is fair in love, war and Carcassonne
Afbeelding