Advertentieblocker gedetecteerd: Onze website is mogelijk gemaakt door online advertenties aan onze bezoekers te tonen. Vragen wij u vriendelijk uw advertentieblocker uit te schakelen ter ondersteuning van onze site.
Persoonlijk heb ik deze alom geprezen spellen (nog) niet gespeeld. Vandaag viel mijn oog er vanwege twee redenen op.
Bartjes! vroeg mij om YINSH toe te voegen aan de spellendatabase en terwijl ik hiermee bezig was kwam ik er achter dat er een hele serie van deze spellen is. Ik heb me nooit zo verdiept in abstracte spellen en vandaar dit "gat" in mijn spellenkennis . Ik heb de andere spellen uit de serie ook direct maar de spellendatabase toegevoegd.
Later op de avond vond ik op BGN dit artikelvan de auteur van de GIPF-serie Kris Burm.
Hij heeft het in dit artikel onder andere over de nieuwe uitgever dan deze serie (SMART), zijn nieuwste spel TZAAR, een nieuwe versie van TAMSK en zijn toekomstplannen (komt er nog een nieuw spel in deze serie).
Na het lezen van deze informatie kwam bij mij de vraag boven wat deze spellen zo bijzonder maakt? Zijn er hier op het forum "fans" van deze serie of wellicht ook leden die deze spellen juist helemaal niet kunnen waarderen?
De spellen zijn vooral leuk voor mensen die van abstract houden.
Als dammers/schakers vinden wij ze erg mooi en goed doordacht.
Yinsh is favoriet, dan Dvonn en Zertz.
Tzaar staat nog hoog op de verlanglijst.
Ik ben geen kenner van de serie; sterker nog, ik heb alleen Yinsh ooit gedaan. En potje op het Spellenspektakel van een paar jaar geleden was voldoende om helemaal om te gaan.
Het is inderdaad een abstract spel, maar toch ben ik geen fervent dammer of schaker. Wat Yinsh zo briljant maakt, is dat de speler die voor ligt op de ander steeds zwakker wordt en dat vind ik een briljant gegeven. Ik kan Yinsh dan ook iedereen aanraden, ook als je niet van abstract houdt.
Zeker, fantastische spellen! Ik wist niet of ik van abstracte spellen hield, YINSH daarvoor gezorgd! Probeer YINSH - meestal aangeraden als instap-GIPF of PNCT en je weet gelijk of je het wat vindt.
Wat deze serie eveneens lekker maakt, is het materiaal, een soort bakeliet. Dat pakt goed vast, heeft een hoge soortelijke massa, en geeft daarmee een bijzondere tactiele ervaring.
Jahaa, ook belangrijk hoor.
En om mee te doen met de lijstjes:
1. YINSH
2. PNCT
3. DVONN
4. ZRTZ
5. TAMSK
Hoe meer ik de spellen uit de serie heb gespeeld, hoe meer ik het oorspronkelijke spel Gipf ben gaan waarderen. Helaas speel ik te weinig twee-speler spellen om me er echt in te bekwamen.
Ik heb inmiddels Yinsh in huis. Maar ik zit nog te dubben of ik hem kado zal geven (verjaardag die er aan komt) of zal uitpakken.
Linksom of rechtsom zal ik um wel eens spelen hoor.
Ik ben errug benieuwd!
Groet
Knipoog schreef:Ik heb inmiddels Yinsh in huis. Maar ik zit nog te dubben of ik hem kado zal geven (verjaardag die er aan komt) of zal uitpakken.
Linksom of rechtsom zal ik um wel eens spelen hoor.
Ik ben errug benieuwd!
Groet
Hee, ff update dan maar:
Yinsh is een gaaf spel! Niet iets om de hele avond te spelen, dan heb ik geheid koppijn, man man wat moet je nadenken bij dit spel (en dat voor een Monroe )
Maar dit is een van de betere aanwinsten hoor!
Groet
Als zéér fanatiek schaker vind ik Yinsh eveneens het leukste spel om te spelen. Het is zelfs moeilijker als schaken, omdat je niet uit kan gaan van standaard openingen of patronen die vaak terugkomen. Geweldig spel!
Master3L schreef:Als zéér fanatiek schaker vind ik Yinsh eveneens het leukste spel om te spelen. Het is zelfs moeilijker als schaken, omdat je niet uit kan gaan van standaard openingen of patronen die vaak terugkomen. Geweldig spel!
Misschien leuk om dit gelijk even met een waardering in de spellendatabase te onderstrepen