Portal Games in 2018

Interessante nieuwtjes en spannende geruchten uit de spellenwereld.
Spellen die binnenkort gaan verschijnen

Moderators: Ereleden, Website beheerders

Forumregels
Het is niet mogelijk om hier een topic aan te maken.

Heb je zelf een nieuwssuggestie, dan mag je deze plaatsen onder de respectievelijke forumdelen:
"bordspellen", "rollenspellen", "verzamelspellen" of 'wargames'.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Bordspeler.nl
Nieuwsreporter
Berichten: 549
Lid geworden op: zo 15 mar 2015, 23:05
Contacteer:

Portal Games in 2018

Bericht door Bordspeler.nl »

Portal Games heeft vandaag een overzicht van aankomende releases verspreid. In de loop van 2018 worden de volgende spellen en uitbreidingen verwacht.

Afbeelding

Alien Artifacts: Discovery is de eerste uitbreiding van het vlotte en leuke 4X-kaartspel Alien Artifacts. Deze set bevat vijftig nieuwe kaarten, met een nieuwe kaartsoort (Alien Resources), nieuwe schepen en nieuwe planeten. Discovery wordt medio maart uitgebracht. Ik neem aan dat deze uitbreiding op Zuiderspel 2018 verkrijgbaar zal zijn.

In Detective: A Modern Crime Boardgame zijn de spelers detectives in dienst van ANTERES. Via de database van deze organisatie krijgen ze toegang tot informatie over verdachten, getuigen, arrestaties en rechtszaken. Dit coöperatieve, verhaalgestuurde deductiespel bevat vijf scenario’s, die je als campagne kunt spelen. Het spelsysteem vermengt unplugged spelmateriaal met een complementaire online voorziening, die je via jouw favoriete devices kunt benaderen. Het spel is ontworpen door Przemysław Rymer en Ignacy Trzewiczek, is geschikt voor 1-4 spelers vanaf veertien jaar en heeft een speelduur van 90-180 minuten. Detective: A Modern Crime Boardgame wordt op GenCon 2018 uitgebracht.

Monolith Arena is een tactisch robbertje vechten in een fantasy setting, dat is gebaseerd op het spelsysteem van Neuroshima HEX!. Het spel bevat vijf verschillende facties, met unieke vaardigheden en eenheden. Iedere speler heeft een Monolith, die dienst doet als hoofdkwartier en die drie tokens met speciale krachten bevat. Wanneer een vijand jouw Monolith beschadigt, ontsluit je gaandeweg deze tokens. Zo word je sterker naarmate je zwakker wordt. Het spel is ontworpen door Michał Oracz, is geschikt voor 2-4 spelers vanaf tien jaar en heeft een speelduur van 30-45 minuten. Monolith Arena wordt op Spiel 2018 uitgebracht.

Imperial Settlers krijgt twee uitbreidingen. Amazons is de derde grote uitbreiding van dit spelsysteem. Dit volk gebruikt deck building elementen om jouw deck gedurende het spel te modificeren. De Amazons krijgen ook veel bonussen voor het bouwen van hun goedkope factiekaarten. Deze uitbreiding verschijnt in de tweede helft van het jaar. We Didn’t Start The Fire is het derde Empire Pack. Deze introduceert vijftig nieuwe kaarten en grenzen die tussen de spelers worden geplaatst. Deze uitbreiding verschijnt in mei.

Mystery Tales is de tweede grote uitbreiding van Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island. Het bevat niet alleen de campagne The Lost City of Z, maar ook regels en materiaal voor het basisspel. De set introduceert tien nieuwe personages, nieuwe event-, adventure-, beast- en mystery- kaarten en ‘sanity’ als nieuw mechanisme. Deze set verschijnt in het vierde kwartaal van 2018.

Meer informatie:
Origineel bericht op: http://bordspeler.nl/2018/01/29/portal-games-in-2018/

Labels:
Gebruikersavatar
kosterix
Burgemeester
Berichten: 1273
Lid geworden op: ma 21 feb 2011, 15:26
Persoonlijke Ondertitel: zucht
Locatie: Woerden

Re: Portal Games in 2018

Bericht door kosterix »

AA is van 2017. In reviews gelezen dat de handleiding Tergend was.
IS is van 2015-ish, en heeft ernstige balansproblemen.
Hopelijk doet PG het in 2018 beter.
Hou eigenlijk helemaal niet van bordspellen, maar wel van kaartspellen.
Gebruikersavatar
Erwin
Nieuwsreporter
Berichten: 6813
Lid geworden op: vr 02 sep 2005, 20:10
Persoonlijke Ondertitel: ..........
Zichtbare ondertitel: Persoonlijk
Locatie: Leusden
Contacteer:

Re: Portal Games in 2018

Bericht door Erwin »

kosterix schreef: AA is van 2017. In reviews gelezen dat de handleiding Tergend was.
IS is van 2015-ish, en heeft ernstige balansproblemen.
En de uitbreidingen zijn van 2018. Wat is jouw punt over de jaartallen?

Ik heb geen moeite gehad met de handleiding van AA.

Heeft IS ook 'ernstige' balansproblemen wanneer de spelers het spel en de volken goed kennen? Ik heb namelijk niet de indruk dat dit het geval is.
Gebruikersavatar
Robertopellizini
Genius
Berichten: 5849
Lid geworden op: wo 29 mar 2006, 00:49
Locatie: Woerden

Re: Portal Games in 2018

Bericht door Robertopellizini »

kosterix schreef: AA is van 2017. In reviews gelezen dat de handleiding Tergend was.
IS is van 2015-ish, en heeft ernstige balansproblemen.
Hopelijk doet PG het in 2018 beter.
Ik ben niet eerder het idee tegen gekomen dat IS ernstige balansproblemen zou hebben. Voor zover ik weet is de consensus toch dat het redelijk gebalanceerd is, maar dat sommige volkeren moeilijker zijn dan andere.
Afbeelding
Gebruikersavatar
Edwin84
Elfenkoning
Berichten: 3026
Lid geworden op: vr 17 okt 2014, 19:45
Locatie: Etten-Leur

Re: Portal Games in 2018

Bericht door Edwin84 »

Het lastige met IS vind ik dat de startkaarten en de kaarten die je 1e en 2e tijdperk hebt wel erg bepalend zijn.

Natuurlijk kun je plunderen en natuurlijk kun je handelscontacten maken.

Maar als je begint met productie volkskaarten en kaartproductie locaties heb je zoveel meer voordeel als je tegenstander voornamelijk dure voordeel en actie locaties heeft die 1 grondstof en een punt opleveren bij plunderen. Zeker als het nog een grondstof is die je niet nodig hebt voor andere locatie.

De volkeren lijken mij wel redelijk gebalanceerd. Vind de Japanners alleen zelf persoonlijk lastig om mee te winnen net als Atlantiers.
Plaats reactie