50 Clues, Shamans en Kingdomino Origins bij Geronimo

Interessante nieuwtjes en spannende geruchten uit de spellenwereld.
Spellen die binnenkort gaan verschijnen

Moderators: Ereleden, Website beheerders

Forumregels
Het is niet mogelijk om hier een topic aan te maken.

Heb je zelf een nieuwssuggestie, dan mag je deze plaatsen onder de respectievelijke forumdelen:
"bordspellen", "rollenspellen", "verzamelspellen" of 'wargames'.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Bart
Beheerder
Berichten: 7107
Lid geworden op: ma 12 sep 2005, 22:51
Persoonlijke Ondertitel: Nou moe!
Zichtbare ondertitel: Persoonlijk
Locatie: Sint-Truiden - BE

50 Clues, Shamans en Kingdomino Origins bij Geronimo

Bericht door Bart »

Geronimo Games kondigde de voorbije weken sneller spellen aan dan dat wij kunnen schrijven: 50 Clues, Shamans en Kingdomino Origins zijn de eerste drie nieuwe uitgaves die we jullie voorstellen, maar er volgen deze week nog nieuwsberichten met spellen van Geronimo. Deze drie titels zijn al verkrijgbaar in de spellenwinkels.


50 Clues
'50 Clues' is een escape room thriller-trilogie voor 1 tot 5 spelers vanaf 16 jaar.
Drie duistere verhalen volgen chronologisch op elkaar. Ieder verhaal wordt in ongeveer negentig minuten afgerond. Spelers lossen uitdagende puzzels op om het hoofdpersonage Maria te helpen haar duistere doel te bereiken. Spelers stappen in deze trilogie met 'De Pendel van de Dood’, vervolgen met ‘Witte Slaap’ en eindigen met ‘Het Lot van Leopold’. Ieder spel uit de 50 Clues-reeks bestaat uit een set grote geïllustreerde kaarten ondersteund door een web app.

Na het korte instructiefilmpje op de website kunnen de spelers onmiddellijk van start gaan. Maria is een getormenteerde vrouw die de wereld wil redden door de gereïncarneerde ziel van de kwaadaardige, Belgische koning Leopold II definitief te vernietigen. Maar ze zit opgesloten in een inrichting en is door de medicatie erg verward. De spelers moeten samen de objecten op de kaarten combineren, puzzels oplossen en codes ontcijferen om het verhaal van Maria compleet te maken. Langs de webapp voor smartphone, tablet of pc worden de oplossingen beoordeeld en de spelvoortgang bijgehouden. Indien nodig kan de app spelers ook hints geven, zodat ze nooit vast komen te zitten.
  • 50 Clues: De Pendel van de Dood (2021)
    50 Clues: Witte Slaap (2021)
    50 Clues: Het Lot van Leopold (2021)
    • uitgever Geronimo Games
    • auteur en illustrator: Jeppe Norsker
    • aantal spelers: 1 tot 5
    • leeftijd: vanaf 16 jaar
    • spelduur: +- 90 minuten

Shamans
Samenwerken, misleiden en verraden, dat doe je in Shamans. Dit spel combineert elementen uit slagenspellen en social deduction met geheime rollen. Shamans is een ontwerp van Cédrick Chaboussit, met sfeervolle illustraties van Maud Chalmel.
Als sjamanen strijden de spelers voor balans in de geestenwerelden. Om de eindoverwinning te behalen moeten ze over tactiek en misleiding beschikken. De geestenwerelden worden verstoord door de ‘schaduwen’. Voor het einde van de komende maancyclus moeten de sjamanen het evenwicht trachten te herstellen, maar sommige sjamanen kozen in het geheim voor de duistere kant...

Bij de start van een spelronde krijgen spelers een geheime personenkaart, met daarop hun team. Vervolgens krijgen ze handkaarten in zeven mogelijke kleuren. De startspeler speelt een kaart, de anderen kunnen de kleur volgen en zo de gekozen geestenwereld beschermen, of een andere kleur spelen. In dat laatste geval schuift de schaduwpion onmiddellijk een stap vooruit op het tijdspoor.
Nadat iedereen een kaart gespeeld heeft, wordt gekeken naar wie de laagste kaart in de gevraagde kleur speelde. Deze speler mag met een artefact een speciale actie op het bord uitvoeren. De speler die de hoogste kaart neerlegde, mag -als alle kaarten van de gespeelde kleur uit zijn- de kracht van de betreffende ‘schaduwen’ activeren.
De sjamanen winnen de ronde als ze alle ‘schaduwen’ uitgeschakeld hebben of als de schaduwpion niet aan het einde van het tijdspoor is geraakt. De ‘schaduwen’ winnen als de schaduwpion de maan aan het einde van het spoor bereikt. Wanneer een speler aan het einde van een ronde acht of meer overwinningspunten heeft, stopt het spel en wint deze speler.
  • Shamans (2021)
    • uitgever Geronimo Games
    • auteur: Cédrick Chaboussit
    • illustraties: Maud Chalmel
    • spelers: 3 tot 5
    • leeftijd: vanaf 10 jaar
    • spelduur: 30 tot 60 minuten

Kingdomino Origins
Het tegellegspel Kingdomino Origins, ontworpen door Bruno Cathala, brengt het gekende dominoconcept van Kingdomino in een vernieuwde prehistorische omgeving.

Spelers moeten slim vulkaanuitbarstingen en het bijhorende vuur beheersen, de beste jager-verzamelaar zijn en de grootste hoeveelheid grondstoffen verzamelen of stamleden met unieke vaardigheden aantrekken en ze een aantrekkelijke woonplaats aanbieden. Iedere speler het spel met zijn grot op een kleine starttegel. Ook in Kingdomino Origins trachten spelers zo groot mogelijke, gelijke regio’s te creëren. Om beurten leggen de spelers een nieuwe tegel passend aan in hun gebied tot een maximum van 5 op 5 bereikt wordt. Bij het aanleggen van een vulkaantegel ontvangt de speler een vlamfiche die op de aangegeven afstand van de vulkaan gelegd wordt. Op het einde van het spel scoren de spelers punten volgens de grootte van de gelijke regio’s in hun gebied, vermenigvuldigd met de som van het aantal vlammen in de regio.
Kingdomino Origins bevat twee spelvarianten: Totem & Stam.
  • Kingdomino Origins (2021)
    • uitgever: Blue Orange / distributie: Geronimo Games
    • auteur: Bruno Cathala
    • illustraties: Cyril Bouquet
    • spelers: 2 tot 4
    • leeftijd: vanaf 8 jaar
    • spelduur: 25 minuten
Website: Geronimo Games
Bijlagen
KDorigins.png
Shamans.jpeg
50Clues.png

Labels:
Plaats reactie