Welk nieuw spel (van SPIEL) is echt goed?

Op zoek naar advies, regelvragen, speltips, spel dat lijkt op, ...

Moderators: Standaard moderators, Website beheerders, Ereleden

Joel22
Stamhoofd
Berichten: 593
Lid geworden op: za 08 aug 2015, 10:31
Locatie: Makkum

Welk nieuw spel (van SPIEL) is echt goed?

Bericht door Joel22 »

Hoi,
Ben al een tijdje opzoek om weer een nieuw spel toe te voegen aan de collectie. Ik heb nog geen echte toppers voorbij zien komen na SPIEL. Ik hoor wel dat Het Witte Kasteel een aanrader is, maar is het ook een topper? Heb ook de mooie SPIELverslagen gelezen van bijv. spellengek.nl toch had ik ook in die verslagen niet het idee dat er direct een nieuw topspel tussenzat.
Zijn er echte toppers onlangs verschenen?
Ik ben benieuwd of hier mensen onlangs spellen hebben ontdekt die naar jullie verwachting nieuwe hits gaan worden, hetzij voor de familie hetzij voor de expertspeler. :thumbup:

Ik snap hoe ontzettend subjectief dat topic is, maar ben benieuwd naar jullie ervaringen.

Labels:
Gebruikersavatar
Peter Hein
Burgemeester
Berichten: 1357
Lid geworden op: vr 16 sep 2005, 12:06
Persoonlijke Ondertitel: spellengek
Zichtbare ondertitel: Persoonlijk
Locatie: Amersfoort

Re: Welk nieuw spel (van SPIEL) is echt goed?

Bericht door Peter Hein »

Van de spellen die ik gespeeld heb vond ik Forest Shuffle de leukste. Maar ik het slechts een fractie van alle nieuwe spellen kunnen doen, dus veel zegt dat niet.
Ik sta overigens niet alleen, want Forest Shuffle eindigde, net als het Witte Kasteel, hoog op de ranglijst van Fairply.
Laatst gewijzigd door Peter Hein op zo 15 okt 2023, 15:01, 1 keer totaal gewijzigd.
Afbeelding
Joel22
Stamhoofd
Berichten: 593
Lid geworden op: za 08 aug 2015, 10:31
Locatie: Makkum

Re: Welk nieuw spel (van SPIEL) is echt goed?

Bericht door Joel22 »

Peter Hein schreef: Van de spellen die ik gespeeld heb vond ik Forest Shuffle de leukste. Maar ik het slechts een fractie van alle nieuwe spellen kunnen doen, dus veel zegt dat.
Ik sta overigens niet alleen, want Forest Shuffle eindigde, net als het Witte Kasteel, hoog op de ranglijst van Fairply.
Dus eigenlijk komt dit topic nog wat te vroeg. Het moet de komende maanden blijken welke spellen de blijvertjes zijn :). Ik zal eens Forest Shuffle nog eens wat verder bekijken :). Oh ik zie net dat je nieuwe verhalen over Spiel hebt geplaatst op Spellngek dus daar ga ik eerst van genieten :clap:. Ik moet zeggen ik heb echt enorm genoten van jullie reviews over Spiel, vooral de stukjes over de Disneypromo waren schitterend om te lezen :D. Dat is voor mij ook wel de afweging: naar Spiel gaan kost een hoop -zowel financieel als qua organisatie met 2 jonge kinderen - terwijl ik met liefde enkele spellen aanschaf die goed uit de Spiel ervaringen komen! Maarja ik mis dus wel de Spielervaring, die verslavend lijkt te zijn :D.
Gebruikersavatar
pieter.schutz
Geheim Genootschap
Berichten: 1028
Lid geworden op: di 08 mei 2012, 11:16
Locatie: De Meern

Re: Welk nieuw spel (van SPIEL) is echt goed?

Bericht door pieter.schutz »

Ik vind zelf The Fox Experiment als familiespel echt heel leuk. Dat gezegd hebbende heb je wel Engels sprekende familie nodig, in ieder geval voor de research-kaartjes.

Voor de expertspellen denk ik dat Kutna Hora een behoorlijke gooi naar de prijzen doet.
Het witte kasteel is leuk, en ik speel het graag, maar is voor mij net te licht en niet thematisch genoeg om een echte topper te zijn in één van deze twee categorieën
Afbeelding
Gebruikersavatar
Dagmar
Geheim Genootschap
Berichten: 1184
Lid geworden op: zo 18 sep 2005, 20:29
Locatie: Bollenstreek

Re: Welk nieuw spel (van SPIEL) is echt goed?

Bericht door Dagmar »

Er komen zo ontzettend veel spellen op Spiel uit dat het denk ik even tijd nodig heeft voor duidelijk wordt wat de meest populaire spellen van deze lichting zijn. Ook omdat sommige spellen minder geschikt zijn om op een drukke beurs te leren spelen en je medespelers een spel ook kunnen maken en breken.

Mijn favoriete spellen van tijdens de beurs waren The Art Society, Terraforming Mars the dice game en The Fox Experiment. Ik heb nog een hele stapel verse aankopen niet gespeeld, dus daar kunnen ook nog parels tussen zitten.
Gebruikersavatar
Harleyman
Veenboer
Berichten: 155
Lid geworden op: vr 07 feb 2020, 00:37
Persoonlijke Ondertitel: Hetzelfde anders!
Zichtbare ondertitel: Persoonlijk
Locatie: Deventer

Re: Welk nieuw spel (van SPIEL) is echt goed?

Bericht door Harleyman »

Ik weet op zeker dat Nucleum en Evacuation zeer goede spellen zijn in het wat zwaardere segment, maar voor de rest is het net zoiets als de eindejaarslijstjes van de beste plaat van het jaar voor mij. De plaat op dat moment - waarvan je dacht dat het de beste van het jaar was - blijkt in retroperspectief (zeg 5 jaar later) toch niet zo goed te zijn als je dacht. En degene die op het eerste gezicht nogal wat flauwtjes klonk, blijkt de tand des tijds veel beter te hebben doorstaan en blijkt onverwijl veel solider te zijn dan gedacht. Wat dat betreft kan een eerste indruk of maar enkele potjes spelen je nog wel eens op het verkeerde been zetten!

Ik persoonlijk vind Trio wel een interessant kaartspelletje wat zeer eenvoudig is, maar toch genoeg vlees op de botten heeft om zowel de veel- als de gelegenheidsspeler te kunnen bekoren. Het voordeel is dat het ook een moeilijkere variant in zich heeft en je kunt het zelfs in teamverband (2 tegen 2 of 3 tegen 3) spelen. Mijn eerste potje Ancient Knowledge beviel ook wel goed: een niet al te moeilijke tableaubuilder die precies datgene doet wat je van een dergelijk spel mag verwachten. Ik zou die dan alleen niet zo snel weer met 4 man spelen, maar met 2 of 3 is ie goed te doen. De enige kritiek die je op dat spel kan hebben is dat er een aantal kaarten in zitten, waarbij je je tegenstander(s) negatief beïnvloedt. Maar ik zelf heb daar geen enkel probleem, anders wordt het ook weer heel steriel zoiets als bordpap zonder krenten.
Vaak is rond beter, soms vierkant!
Gebruikersavatar
Mistharfare
Website beheerder
Berichten: 2530
Lid geworden op: wo 14 jan 2009, 04:19

Re: Welk nieuw spel (van SPIEL) is echt goed?

Bericht door Mistharfare »

De volgende lijsten hou ik in de gaten:

Meest gewild Spiel Essen 2023 voordat de beurs begon.

Ranking tracker Spiel 2023 na de beurs.

Ranking Tracker Gencon 2023 na de beurs (deze staan niet op de lijsten hierboven maar bevat toch interessante spellen).
Gebruikersavatar
Mac-S
Genius
Berichten: 5631
Lid geworden op: vr 01 okt 2010, 15:55
Persoonlijke Ondertitel: Groninger Gamer
Zichtbare ondertitel: Persoonlijk
Locatie: Haren, Gn

Re: Welk nieuw spel (van SPIEL) is echt goed?

Bericht door Mac-S »

Wat anderen ook al aangaven, het is lastig om nu al conclusies te trekken over zo veel spellen.

Ik heb zelf best veel leuke spellen gezien op Spiel, maar een absolute topper zat er voor mij niet tussen. (Maar ik heb natuurlijk ook lang niet alles kunnen spelen.)
Het is ook maar net waar je van houdt. Ik hou zelf nogal van spellen met een beetje interactie en dat mag ook best eens een beetje gemeen zijn, maar dat soort spel lijkt een beetje uit de mode te zijn.
Misschien zijn er voor de liefhebbers van optimalisatie-puzzelspellen wel een paar toppers bij gekomen, maar die staan bij mij dan weer niet hoog aangeschreven.
Gebruikersavatar
Edwin84
Elfenkoning
Berichten: 3070
Lid geworden op: vr 17 okt 2014, 19:45
Locatie: Etten-Leur

Re: Welk nieuw spel (van SPIEL) is echt goed?

Bericht door Edwin84 »

Je hebt van die titels net als Woodcraft vorig jaar. Iedereen wilde die spelen en was er lovend over.

Nu hoor je er niemand meer, maar spellen als Ark Nova en Heat zijn nog steeds populair.

Daarom lastig zeggen welke spellen een blijvertje zijn.
Gebruikersavatar
maxitaxi777
Maarschalk
Berichten: 4111
Lid geworden op: di 19 jun 2012, 09:43
Persoonlijke Ondertitel: Zwarte Piet
Zichtbare ondertitel: Persoonlijk

Re: Welk nieuw spel (van SPIEL) is echt goed?

Bericht door maxitaxi777 »

Edwin84 schreef: Je hebt van die titels net als Woodcraft vorig jaar. Iedereen wilde die spelen en was er lovend over.

Nu hoor je er niemand meer, maar spellen als Ark Nova en Heat zijn nog steeds populair.

Daarom lastig zeggen welke spellen een blijvertje zijn.
Woodcraft was vooral heel mooi en sprong mede daardoor in het oog. De auteur is natuurlijk ook geen onbekende, maar met Woodcraft heeft hij de plank behoorlijk misgeslagen in mijn ogen. Volgens mij was het een coproductie, maar dan nog; van zo’n auteur verwacht ik beter.
Gebruikersavatar
Lord Leuber
Party Animal
Berichten: 435
Lid geworden op: di 27 nov 2012, 14:10
Locatie: Kennemerland

Re: Welk nieuw spel (van SPIEL) is echt goed?

Bericht door Lord Leuber »

Eigenlijk is dit precies waarom ik op Spiel (of elders) niet gauw (meer) nieuwe spellen koop. Met nieuw bedoel ik dan uiteraard een nieuwe release.

Te vaak zitten er toch teleurstellingen tussen. Ik realiseer mij natuurlijk wel dat ik anderen dan die teleurstelling laat beleven, en ook nog hoop dat ze daarover vertellen (in diverse recensies), in plaats van dat ik zelf dat werk opknap. En dat is natuurlijk ook zo. Mijn excuus is dan dat mijn speeltijd echt vrij beperkt is (normaal gesproken eens per 1 a 2 weken) en ik voorlopig genoeg heb liggen om dat door te komen, zelfs al komt er de komende 5 jaar geen nieuwe titel bij. Ik denk toch als je bv elke dag kunt spelen (of zeker recensies ook als een verdienmodel hebt, bv op youtube) dat een teleurstellend spel minder erg is.

Woodcraft herinner ik mij inderdaad nog van vorig jaar trouwens. Dat was wel echt een van de hotness titels, die ik toch echt niet moest overslaan, in de categorie "zwaardere titels".
Inmiddels is wel duidelijk dat deze de collectie niet gaat halen (al zal ik waarschijnlijk nog wel een keertje voor een andere Suchy gaan vermoed ik).
lordyazos
Caballero
Berichten: 757
Lid geworden op: do 19 mar 2015, 15:15
Persoonlijke Ondertitel: Yannick
Locatie: Mechelen

Re: Welk nieuw spel (van SPIEL) is echt goed?

Bericht door lordyazos »

Ik speelde ondertussen op 2 spellen na alles wat ik mee had van Spiel.

Mijn toppers: faraway, beacon patrol, quicksand, djinn, imperial miners en newsboys.
Afbeelding
Joel22
Stamhoofd
Berichten: 593
Lid geworden op: za 08 aug 2015, 10:31
Locatie: Makkum

Re: Welk nieuw spel (van SPIEL) is echt goed?

Bericht door Joel22 »

lordyazos schreef: Ik speelde ondertussen op 2 spellen na alles wat ik mee had van Spiel.

Mijn toppers: faraway, beacon patrol, quicksand, djinn, imperial miners en newsboys.
Leuk daar zitten enkele namen in die ik nog niet had gehoord! beacon patrol lijkt me ook wel een geinig spelletje :).
aicirtap
Critico
Berichten: 2167
Lid geworden op: ma 03 okt 2005, 11:25
Locatie: nabij utrecht

Re: Welk nieuw spel (van SPIEL) is echt goed?

Bericht door aicirtap »

En faraway kan ik ook aanbevelen.
Is een tussendoortje met een leuke wist, waardoor het toch wat puzzelen/nadenken wordt.
een dag niet gespeeld, is een dag niet geleefd!
francobollus
Uitgever
Berichten: 275
Lid geworden op: ma 12 sep 2005, 20:26
Locatie: Oud-Beijerland

Re: Welk nieuw spel (van SPIEL) is echt goed?

Bericht door francobollus »

Het beste spel dat ik van Spiel heb meegenomen is World Wonders: deze gaat nog vaak gespeeld worden!
Ook heel leuk vinden wij nog steeds Faraway en Silver & Gold Pyramids