Forest Shuffle Nederlandse versie beschikbaar

Familiespellen, kaartspellen, expertspellen, oude bekenden, kortom: bordspellen!

Moderators: Standaard moderators, Ereleden, Website beheerders

Gebruikersavatar
Boes
Garnaal
Berichten: 366
Lid geworden op: di 11 okt 2005, 11:19
Locatie: Zevenaar

Re: Forest Shuffle Nederlandse versie beschikbaar

Bericht door Boes »

Het valt ook allemaal wel mee. Het is ook te gek dat, als je met 2’en speelt, er één iemand is die alle wolven, herten en lynxen krijgt/speelt. Kan natuurlijk altijd een keertje gebeuren maar het is toch meer een kwestie van de juiste balans zoeken en je tegenstander goed in de gaten houden.

Labels:
Gebruikersavatar
WTULTC
Elfenkoning
Berichten: 3301
Lid geworden op: ma 01 nov 2010, 19:46
Locatie: Noord-Brabant

Re: Forest Shuffle Nederlandse versie beschikbaar

Bericht door WTULTC »

Dat kan natuurlijk wel. Zo kan ik op bga op iets van 275 punten uit. Ook mede door veel boom en de vlieg die een bepaalde boom verdubbeld waardoor ik 7 dezelfde bomen had wat bij die soort veel punten opleverde. Ik merk met name dat de winst hem vooral ligt of je nog een extra beurt maar doen en je die bonusje krijgt.
Afbeelding
Gebruikersavatar
Pura Vida
Kardinaal
Berichten: 2860
Lid geworden op: ma 28 jan 2019, 13:40
Locatie: Montezuma

Re: Forest Shuffle Nederlandse versie beschikbaar

Bericht door Pura Vida »

Boes schreef: Het valt ook allemaal wel mee. Het is ook te gek dat, als je met 2’en speelt, er één iemand is die alle wolven, herten en lynxen krijgt/speelt. Kan natuurlijk altijd een keertje gebeuren maar het is toch meer een kwestie van de juiste balans zoeken en je tegenstander goed in de gaten houden.
Dat ben ik helemaal met je eens. Vooropgesteld: ik ben geen Forest Shuffle meester. Maar in die paar potjes hier in huis met 2 of 3 spelers komen er echt zo min mogelijk bruikbare kaarten op de open plek terecht, en liefst al helemaal geen herten. Of wel, maar dan als je ze meteen weer terug kunt pakken omdat je een extra beurt hebt verdiend, of met de beer: dat ruimt lekker op.
Toch vraag ik me af of het team van Forest Shuffle daar tijdens het testen niet andere conclusies had kunnen trekken. De wolf hoeft natuurlijk geen 5 punten per hert op te leveren. Met 3 punten zou het al een aardig sterke kaart zijn. Zo zijn er meer kaarten die best wat minder sterk hadden gekund.
WTULTC schreef: Dat kan natuurlijk wel. Zo kan ik op bga op iets van 275 punten uit. Ook mede door veel boom en de vlieg die een bepaalde boom verdubbeld waardoor ik 7 dezelfde bomen had wat bij die soort veel punten opleverde. Ik merk met name dat de winst hem vooral ligt of je nog een extra beurt maar doen en je die bonusje krijgt.
Wát kan natuurlijk wel? De vlieg verdubbelt trouwens geen boomsoort, maar zorgt ervoor dat de boom waar hij naast ligt dubbel telt. Zoals bij de kastanje, maar ook handig voor de beuk bijvoorbeeld. Wat bedoel je met die "extra beurt en dat bonusje"? Ik weet van geen extra beurt; bij de derde winterkaart is het spel onverbiddelijk en direct over.
Afbeelding
Gebruikersavatar
Alterno
Grote Dienaar
Berichten: 119
Lid geworden op: di 04 okt 2011, 21:33
Persoonlijke Ondertitel: Beroepsouwehoer
Locatie: Apeldoorn

Re: Forest Shuffle Nederlandse versie beschikbaar

Bericht door Alterno »

Forest Shuffle leek en lijkt mij een heel leuk spel om te doen; de zg. killerstrategie (wolf/herten/lynx) die erin lijkt te zitten, maakte dat ik wat huiverig werd.

Zoals ik het nu lees, zien mensen Forest Shuffle als een 'multiplayer solitair'-spel, dus dat je dit kan spelen zonder op je tegenstander te letten. Dit lijkt mij niet correct, aangezien de kaarten waarmee je betaalt, beschikbaar komen voor de tegenstander.
Vgl. 7 Wonders: als iemand de kans krijgt om als enige voor de groene kaarten te gaan (en dat ook doet), dan haalt deze persoon met gemak 60+ punten en zal bepaald niet voor de poedelprijs gaan.
Ander voorbeeld: Wingspan. Iemand die een bepaald soort kraai of raaf weet te bemachtigen, heeft een voorsprong. Ben even kwijt welke het precies is, maar Wingspan-experts (bijv. ene PureVida) weten ongetwijfeld wat ik bedoel.

Dus: om dit spel goed te spelen, moet je m.i. je tegenstander(s) in de gaten blijven houden en eventueel je strategie daarop afstemmen. Specialiseren wordt aangemoedigd, maar sommige specialisaties (wolf/hert) zijn meer gelijk dan andere (bijv. hazen/vossen).

Ik speel vaak met de aanstichter van deze discussie (Susuqie) en ik wil de uitdaging wel aangaan.
Gebruikersavatar
WTULTC
Elfenkoning
Berichten: 3301
Lid geworden op: ma 01 nov 2010, 19:46
Locatie: Noord-Brabant

Re: Forest Shuffle Nederlandse versie beschikbaar

Bericht door WTULTC »

@ Pura, als je de juiste kleur kaarten speelt krijg je soms een bonusje. Dat kan bijv een extra beurt zijn. Dat bedoel ik.

@ Alterno, je hebt gelijk. Met name als de rij in het midden bijna vol is kun je tactisch spelen. Dan kun je namelijk een kaart spelen en met kaarten betalen die andere kunnen gebruiken zodat de rij helemaal vol komt en wordt afgelegd. Dan kunnen andere spelers die kaarten niet meer nemen. Ook als je ziet dat je tegenstander 10 kaarten in zijn hand heeft kun je kaarten die hij nodig heeft spelen aangezien hij dan toch geen kaarten mag pakken die hij kan gebruiken. Vervolgens pak je ze bijv. in je eigen beurt weer terug of maak je de rij zo vol dat deze wordt afgelegd.
Afbeelding
Gebruikersavatar
Pura Vida
Kardinaal
Berichten: 2860
Lid geworden op: ma 28 jan 2019, 13:40
Locatie: Montezuma

Re: Forest Shuffle Nederlandse versie beschikbaar

Bericht door Pura Vida »

WTULTC schreef: @ Pura, als je de juiste kleur kaarten speelt krijg je soms een bonusje. Dat kan bijv een extra beurt zijn. Dat bedoel ik.
Als voor of tijdens die extra beurt de derde winterkaart tevoorschijn komt, is het meteen over voor die laatste beurt.
Dan over interactie en geluk bij Forest Shuffle. Ik weet nog van niks, maar heel competitief spelen, of eindeloos op BGA, is een garantie op het breken van welk spel ook en zeker een kaartspelletje als Forest Shuffle.
Wij merken zelf dat er al op heel verschillende manieren gewonnen wordt, gewoon gezellig aan tafel. De steenmarter combi is een lekkere, die met veel hazen is er zeker een (zie foto hierboven), de herten/wolf combi is heel sterk, maar ik heb ook al eens gewonnen met vlinders, egels en goudvinken enzo.
De interactie is bij dit alles uitstekend verzorgd en komt op allerlei manieren terug. Ik word altijd een beetje knarrig van het woord 'multiplayer solitaire' dat op zo'n beetje alle spellen wordt geplakt als ze geen stevig area control oorlogsmotief hebben, of een workerplacement blokkeermechanisme. Interactie heeft zoveel hoedanigheden en komt dus ook in Forest Shuffle terug. In het kiezen waarmee je betaalt, het kiezen van je eigen tableau i.r.t. wat de ander(en) kiest of kiezen, het direct spelen van de beer, het forceren van het legen van de open plek enzovoort. Het is verfijnd, zeker, en geen interactie á la "ik smijt jou van het bord" of "ik pak die actie en jij dus niet", maar Forest Shuffle is geen mutiplayer solitaire.
Dan tot slot, omdat daarnaar gevraagd werd: in Wingspan zijn het de woestijnraaf en de raaf die heel sterk zijn: 1 ei betalen voor 2 voedsel uit de voorraad. Dat is ook meteen de énige aanpassing die wij thuis hebben gemaakt: als deze raven worden geactiveerd, mag iedere andere speler ervoor kiezen om 1 ei te betalen voor 1 voedsel uit de voorraad. Werkt fantastisch, is ook nog in lijn met latere kaarten in de diverse Wingspan uitbreidingen enlast but not least heel thematisch, aangezien Raven zeer sociale vogels zijn.
Ook Wingspan is trouwens in de verste verte geen multplayer solitair. Maar dat terzijde. Tot zover mijn rant van de donderdagmiddag. Excuus.
Afbeelding
Gebruikersavatar
WTULTC
Elfenkoning
Berichten: 3301
Lid geworden op: ma 01 nov 2010, 19:46
Locatie: Noord-Brabant

Re: Forest Shuffle Nederlandse versie beschikbaar

Bericht door WTULTC »

De raven bij Wingspan zijn zeker sterk, maar in de autorazzia modus zitten nu met de Asia uitbreiding pas echt sterke kaarten. Die duiven die je 3 kaarten laten pakken bijv. en dan naar je medespeler vliegt zorgt ervoor dat je nooit meer de kaartenactiepakactie hoeft uit te voeren. Ideaal als je samen tegen de automa speelt. Mede daarom vinden wij de Asia-uitbreiding eigenlijk de zwakste uitbreiding. De vogels zijn gewoonweg te sterk. Zelfs met 7 punten per dichte kaart voor de automa winnen we de meeste potjes.

Nectar gebruiken wij niet zoals het hoort als joker, want dan valt heel het management van het voedsel weg.

Sorry voor het off-topic gaan.
Afbeelding
Gebruikersavatar
WTULTC
Elfenkoning
Berichten: 3301
Lid geworden op: ma 01 nov 2010, 19:46
Locatie: Noord-Brabant

Re: Forest Shuffle Nederlandse versie beschikbaar

Bericht door WTULTC »

Gisteren heb ik het spel voor de eerste keer fysiek met 2 personen gespeeld en ik vond uiteindelijk de puntentelling nog wel mee vallen. Je gaat gewoon elke kaart af (heb je er meerdere van liggen die precies hetzelfde zijn, bijv. lynxen dan verdubbel je het puntenaantal.

De herten-wolvencombi is inderdaad best sterk als je tegenstander dat toelaat. Ik kwam op 314 punten uit.
Afbeelding
helena
Caballero
Berichten: 799
Lid geworden op: ma 16 nov 2009, 19:20
Persoonlijke Ondertitel: kooiker
Zichtbare ondertitel: Persoonlijk

Re: Forest Shuffle Nederlandse versie beschikbaar

Bericht door helena »

Wat ik mij afvraag: is het niet vervelend om de kaarten steeds onder een andere kaart te moeten schuiven? Ik heb bijv. ooit eens kanagawa op het spsp geprobeerd en werd helemaal kriegel van het gepruts door dat onderschuifgedoe en heb het om die reden niet gekocht. Dit lijkt me een leuk spel maar ben een beetje huiverig voor dat neerleg-systeem
Gebruikersavatar
WTULTC
Elfenkoning
Berichten: 3301
Lid geworden op: ma 01 nov 2010, 19:46
Locatie: Noord-Brabant

Re: Forest Shuffle Nederlandse versie beschikbaar

Bericht door WTULTC »

helena schreef: Wat ik mij afvraag: is het niet vervelend om de kaarten steeds onder een andere kaart te moeten schuiven? Ik heb bijv. ooit eens kanagawa op het spsp geprobeerd en werd helemaal kriegel van het gepruts door dat onderschuifgedoe en heb het om die reden niet gekocht. Dit lijkt me een leuk spel maar ben een beetje huiverig voor dat neerleg-systeem
Daar heb je tegenwoordig hele fijne speelmatten van Wogamat voor die ik altijd op tafel heb liggen als ik een spel speel. Voor zowel de dobbelstenen als kaartspellen zijn die matten ideaal. Ik durf dat het naast sleeves de beste bordspel accessoires is. Ik heb zelf de blauwe Wogamat van 92 cm x 92 cm. Kost rond de 50 euro, maar is zijn investering meer dan waard. Nooit geen last meer van harde dobbelstenen op de tafel en kaarten kunnen altijd makkelijk op worden gepakt.
Afbeelding
Gebruikersavatar
Pura Vida
Kardinaal
Berichten: 2860
Lid geworden op: ma 28 jan 2019, 13:40
Locatie: Montezuma

Re: Forest Shuffle Nederlandse versie beschikbaar

Bericht door Pura Vida »

WTULTC schreef:
helena schreef: Wat ik mij afvraag: is het niet vervelend om de kaarten steeds onder een andere kaart te moeten schuiven? Ik heb bijv. ooit eens kanagawa op het spsp geprobeerd en werd helemaal kriegel van het gepruts door dat onderschuifgedoe en heb het om die reden niet gekocht. Dit lijkt me een leuk spel maar ben een beetje huiverig voor dat neerleg-systeem
Daar heb je tegenwoordig hele fijne speelmatten van Wogamat voor die ik altijd op tafel heb liggen als ik een spel speel. Voor zowel de dobbelstenen als kaartspellen zijn die matten ideaal. Ik durf dat het naast sleeves de beste bordspel accessoires is. Ik heb zelf de blauwe Wogamat van 92 cm x 92 cm. Kost rond de 50 euro, maar is zijn investering meer dan waard. Nooit geen last meer van harde dobbelstenen op de tafel en kaarten kunnen altijd makkelijk op worden gepakt.
Zo'n mat is handig idd. Op die hazenfoto hierboven zie je er ook een. 90x90, 32 euro bij SM games.
Afbeelding
helena
Caballero
Berichten: 799
Lid geworden op: ma 16 nov 2009, 19:20
Persoonlijke Ondertitel: kooiker
Zichtbare ondertitel: Persoonlijk

Re: Forest Shuffle Nederlandse versie beschikbaar

Bericht door helena »

Pura Vida schreef:
WTULTC schreef:
helena schreef: Wat ik mij afvraag: is het niet vervelend om de kaarten steeds onder een andere kaart te moeten schuiven? Ik heb bijv. ooit eens kanagawa op het spsp geprobeerd en werd helemaal kriegel van het gepruts door dat onderschuifgedoe en heb het om die reden niet gekocht. Dit lijkt me een leuk spel maar ben een beetje huiverig voor dat neerleg-systeem
Daar heb je tegenwoordig hele fijne speelmatten van Wogamat voor die ik altijd op tafel heb liggen als ik een spel speel. Voor zowel de dobbelstenen als kaartspellen zijn die matten ideaal. Ik durf dat het naast sleeves de beste bordspel accessoires is. Ik heb zelf de blauwe Wogamat van 92 cm x 92 cm. Kost rond de 50 euro, maar is zijn investering meer dan waard. Nooit geen last meer van harde dobbelstenen op de tafel en kaarten kunnen altijd makkelijk op worden gepakt.
Zo'n mat is handig idd. Op die hazenfoto hierboven zie je er ook een. 90x90, 32 euro bij SM games.
Goeie tip :thumbup:
Gebruikersavatar
Pura Vida
Kardinaal
Berichten: 2860
Lid geworden op: ma 28 jan 2019, 13:40
Locatie: Montezuma

Re: Forest Shuffle Nederlandse versie beschikbaar

Bericht door Pura Vida »

En voor de echte rekenaars... hoeveel punten liggen hier nou? :crazy:

Afbeelding
Bijlagen
20240112_192307.jpg
Afbeelding
SuSuQie
Regenmaker
Berichten: 271
Lid geworden op: wo 12 sep 2012, 00:45
Locatie: Utrecht

Re: Forest Shuffle Nederlandse versie beschikbaar

Bericht door SuSuQie »

Pura Vida schreef: En voor de echte rekenaars... hoeveel punten liggen hier nou? :crazy:
Volgens mij telling is het 460 of 462 afhankelijk van hoeveel je Linde waard is.
Gebruikersavatar
Pura Vida
Kardinaal
Berichten: 2860
Lid geworden op: ma 28 jan 2019, 13:40
Locatie: Montezuma

Re: Forest Shuffle Nederlandse versie beschikbaar

Bericht door Pura Vida »

SuSuQie schreef:
Pura Vida schreef: En voor de echte rekenaars... hoeveel punten liggen hier nou? :crazy:
Volgens mijn telling is het 460 of 462 afhankelijk van hoeveel je Linde waard is.
Klopt.... bijna... die ene linde was inderdaad trouwens al 3 punten waard maar het verschil is nog twee egels of een edelhert...
Afbeelding