Releaseparty Kintsugi bij Gam'inBIZ

Informatie, interviews, discussies over/door speluitgevers

Moderators: Standaard moderators, Ereleden, Website beheerders

Plaats reactie
Gebruikersavatar
Erwin
Nieuwsreporter
Berichten: 6813
Lid geworden op: vr 02 sep 2005, 20:10
Persoonlijke Ondertitel: ..........
Zichtbare ondertitel: Persoonlijk
Locatie: Leusden
Contacteer:

Releaseparty Kintsugi bij Gam'inBIZ

Bericht door Erwin »

De Nederlandse uitgever Gam’inBIZ vierde vandaag de release van zijn nieuwe kaartspel Kintsugi. Uitgever Michiel de Wit had hiervoor een sfeervolle locatie gekozen, de Japanse servieswinkel Seikatsu aan de Houtstraat in Nijmegen.

Michiel overhandigde het eerste exemplaar aan 'Japanofiel' en romanschrijver Stefan van Dierendonck, die in een korte en treffende toespraak beelden over Japan en deze creatieve en innovatieve Nijmeegse uitgever met elkaar verbond.
Na een kopje heerlijke Matcha thee volgde een demonstratie van het spel zelf.

Kintsugi is een van origine Amerikaans spel (oorspronkelijke titel: Broken & Beautiful) met Japans serviesgoed en goudlijm in de hoofdrol. Bij dit kaartspel probeer je een zo mooi mogelijk servies te verzamelen. Je scoort punten door kopjes en schoteltjes bij elkaar te brengen, door zo veel mogelijk kommen te sparen, een theepot te combineren met aardewerk in dezelfde kleur, enzovoort.

De kopjes en theepotten vallen regelmatig stuk. Dan is het de kunst ze met goudlijm zo mooi mogelijk te herstellen. Als dit lukt, levert het veel extra punten op. Je hebt ook het een en ander af te wegen. Voeg je nieuw servies toe aan jouw verzameling, of verkoop je het liever voor goud voor het geval je iets moet repareren? Scherven brengen aan het einde namelijk geen geluk.

Dit ontwerp van Patrick Rauland is geschikt voor 2-4 spelers vanaf acht jaar en duurt ongeveer 20 minuten. Kintsugi is een coproductie met de Duitse uitgever Board Game Circus.
de mooie locatie
de mooie locatie
Michiel
Michiel
de toespraak van Stefan
de toespraak van Stefan
het eerste exemplaar
het eerste exemplaar
belangstellend publiek
belangstellend publiek
de demo
de demo

Labels:
Plaats reactie