Via Gladiola: Nijmeegse Vierdaagse krijgt eigen spel

Interessante nieuwtjes en spannende geruchten uit de spellenwereld.
Spellen die binnenkort gaan verschijnen

Moderators: Website beheerders, Ereleden

Forumregels
Het is niet mogelijk om hier een topic aan te maken.

Heb je zelf een nieuwssuggestie, dan mag je deze plaatsen onder de respectievelijke forumdelen:
"bordspellen", "rollenspellen", "verzamelspellen" of 'wargames'.
Gebruikersavatar
Piet
Beheerder
Berichten: 3069
Lid geworden op: vr 02 sep 2005, 22:38
Locatie: Deerlijk

Via Gladiola: Nijmeegse Vierdaagse krijgt eigen spel

Bericht door Piet »

Gam'inBIZ publiceert dit jaar een humoristisch kaartspel met als thema De Nijmeegse Vierdaagse. Via Gladiola brengt enkele gekende elementen van de Vierdaagse: blaren en gladiolen.

ViaGladiola.png
In Via Gladiola proberen spelers vier wandeldagen zo slim mogelijk door te komen. Iedere beurt kiezen ze of ze doorlopen, rust nemen of tijdens de laatste dag een gladiool inzetten. Hoe harder je loopt, hoe meer kaarten je moet trekken en hoe groter de kans op pijnlijke blaren.
Het spel draait daardoor niet om snelheid, maar juist om timing en doseren. Na vier dagen wint de speler met de minste blaren in de hand.
Via Gladiola is binnen een minuut uit te leggen en speelt in ongeveer vijftien minuten. Daarmee sluit het spel aan bij de compacte kaartspellen waar Gamin'BIZ de afgelopen jaren bekend mee werd.

Een van de opvallendste onderdelen van Via Gladiola zijn de illustraties van René Leisink en Elise van Houten. Iedere kaart bevat unieke tekeningen vol herkenbare wandelmomenten, supporters, feestvierders en typische situaties die iedereen die ooit langs de route stond direct zal herkennen.
Leg je alle kaarten naast elkaar, dan vormen ze samen een doorlopende strip van ruim drie meter lang.

ViaGladiola2.png

Het nieuwe kaartspel van spelauteurs Jeroen Geenen en Michiel de Wit verschijnt officieel tijdens Gelderspel op 13 juni en was eerder al te spelen tijdens de Ducosimbeurs.
  • Via Gladiola (Gam'inBIZ
  • Auteurs: Jeroen Geenen en Michiel de Wit
  • Illustratoren: René Leisink en Elise van Houten
  • 2 tot 5 spelers vanaf 8 jaar
  • 15 minuten
  • Adviesprijs: €14,99
  • https://gaminbiz.nl/

Labels:
Gebruikersavatar
Arjen T.
Veenboer
Berichten: 181
Lid geworden op: vr 25 okt 2013, 13:50
Zichtbare ondertitel: Persoonlijk

Re: Via Gladiola: Nijmeegse Vierdaags krijgt eigen spel

Bericht door Arjen T. »

Vorig jaar op Oosterspel al een vroege versie kunnen spelen. Het is een lekker tussendoortje met een leuk thema.
We've got a winner!
Gebruikersavatar
humske
Wereldkampioen Carcassonne 2011
Berichten: 3245
Lid geworden op: do 15 nov 2007, 18:07
Persoonlijke Ondertitel: Jippie-a-jee!
Locatie: Nijmegen

Re: Via Gladiola: Nijmeegse Vierdaags krijgt eigen spel

Bericht door humske »

ik ben benieuwd en ga het spel ongetwijfeld vandaag spelen op gelderspel!
~ Always look on the bright side of life ~

Afbeelding
Dennis77
Regenmaker
Berichten: 266
Lid geworden op: wo 16 okt 2024, 17:37

Re: Via Gladiola: Nijmeegse Vierdaags krijgt eigen spel

Bericht door Dennis77 »

Voor het eerst gespeeld en het is inderdaad een grappig tussendoortje. Voor mij dezelfde feel als BeverGang. Je hebt vrij weinig invloed op het verloop van het spel, maar toch is het leuk om te doen. Prima als filler of ter afsluiting van een avond.
Gebruikersavatar
Jerome
Gouverneur
Berichten: 2249
Lid geworden op: vr 25 nov 2005, 22:39
Zichtbare ondertitel: Persoonlijk
Locatie: Eindhoven

Re: Via Gladiola: Nijmeegse Vierdaags krijgt eigen spel

Bericht door Jerome »

Goeie slogan: “De Vierdaagse in een kwartiertje” :thumbup: