Spelletjes vanaf 2 jaar

Over spellen die eerder geschikt zijn voor jongere spelers

Moderators: Standaard moderators, Ereleden, Website beheerders

aicirtap
Critico
Berichten: 2167
Lid geworden op: ma 03 okt 2005, 11:25
Locatie: nabij utrecht

Spelletjes vanaf 2 jaar

Bericht door aicirtap »

De meeste haba spellen hier in huis zijn vanaf 3 jaar.
Dus ik wil wat kopen uit de reeks van mijn eerste spellen.
Maar de ratings op bga zijn super laag. Iemand nog tips/aanraders?

We hebben nu berenhonger en een memory.
een dag niet gespeeld, is een dag niet geleefd!

Labels:
Gebruikersavatar
Bart
Beheerder
Berichten: 7113
Lid geworden op: ma 12 sep 2005, 22:51
Persoonlijke Ondertitel: Nou moe!
Zichtbare ondertitel: Persoonlijk
Locatie: Sint-Truiden - BE

Re: Spelletjes vanaf 2 jaar

Bericht door Bart »

Haba hebben we pas ontdekt toen onze kinderen er te groot voor waren. Bij een geboorte geven we dikwijls 'Eerste Boomgaard' cadeau. 'Dier op dier' is ook een Haba-klassieker. Ik veronderstel dat de versie in deze reeks voor peuters eveneens een goede keuze is: 'Mijn eerste spellen: Dier op dier'.
Afbeelding
Gebruikersavatar
Edwin84
Elfenkoning
Berichten: 3027
Lid geworden op: vr 17 okt 2014, 19:45
Locatie: Etten-Leur

Re: Spelletjes vanaf 2 jaar

Bericht door Edwin84 »

Wij gaan vrienden een spel waarbij een poes volgens mij speelgoed moest opruimen in een kast van Haba. Het kindje was er heel erg blij mee.

Vond zelf die van een dier in bad ook leuk eruit zien met fiches die bellen zeepsop voorstellen.


Mijn zoontje is zelf is net iets te jong nog. Vanaf 1 jaar speelden we Woezel en Pip verstoppertje. Deze heb je ook in Nijntje en Bumba variant. Bevalt goed.

Nu gaan we proberen met memory.
Gebruikersavatar
humske
Wereldkampioen Carcassonne 2011
Berichten: 3229
Lid geworden op: do 15 nov 2007, 18:07
Persoonlijke Ondertitel: Jippie-a-jee!
Locatie: Nijmegen

Re: Spelletjes vanaf 2 jaar

Bericht door humske »

aicirtap schreef: De meeste haba spellen hier in huis zijn vanaf 3 jaar.
Dus ik wil wat kopen uit de reeks van mijn eerste spellen.
Maar de ratings op bga zijn super laag. Iemand nog tips/aanraders?

We hebben nu berenhonger en een memory.
de ratings zijn laag omdat volwassenen de kinderspellen beoordelen. Ek vaak is het voor volwassenen helemaal niet speltechnisch of wat dan ook interessant. Maar omdat je kind het leuk vind vind jij het leuk. Maar dan krijgt het dus wel een laag cijfer.

Volgens mij heb je meer dan genoeg in huis, je hoeft niet per se die leeftijden aan te houden. Speel er wat mee, doe er een speelelement in. Het hoeft niet allemaal zo strikt volgens de regels.
~ Always look on the bright side of life ~

Afbeelding
Gebruikersavatar
liefde_is
Veenboer
Berichten: 187
Lid geworden op: wo 25 okt 2006, 19:11
Locatie: deurne nl

Re: Spelletjes vanaf 2 jaar

Bericht door liefde_is »

Bijna alle spellen zullen vanaf 3 jaar zijn vanwege de kleine onderdelen die kinderen in hun mond kunnen steken. Dat is vaak niet vanwege de moeilijkheid.

Uiteraard is het ene kind het andere niet en is het vooral kijken naar je eigen kind om te kijken wat passend is. Uiteraard kun je als je samen speelt best wel een spel spelen met een hogere leeftijdsaanduiding. Vaak is het een kwestie van de regels aanpassen aan de mogelijkheden van het kind.

Mijn kinderen zijn inmiddels zo oud dat we serieus spellen kunnen spelen, maar op mijn werk in de gehandicaptenzorg ben ik inmiddels zeer geoefend in het aanpassen van spelregels.
Van heel simpel (om en om dobbelstenen werpen, en de plaatjes bewonderen met rory's story dice (die ook in een extra grote versie bestaat))
tot iets moeilijker (met vallende aapjes en in plaats van de minste aapjes de meeste aapjes verzamelen en de dobbelsteen weglaten.)

En wat voor mijn cliënten over het algemeen geldt, geldt vaak ook voor alle kinderen, als je er zelf veel plezier aan beleeft en dat uitstraalt gaat je medespeler mee in je enthousiasme. En ieder opstapje naar iets moeilijker begint bij het plezier.
Al bied dat geen garantie, mijn kinderen vinden het echt niet altijd leuk om een spelletje te spelen, maarja dat zijn pubers, en gelukkig hebben we voor allebei spellen gevonden die ik ook leuk vind en zij met veel plezier spelen.
Gebruikersavatar
Lucky Jack
Stamhoofd
Berichten: 555
Lid geworden op: wo 25 mar 2020, 20:33
Persoonlijke Ondertitel: Feeling lucky...
Zichtbare ondertitel: Persoonlijk

Re: Spelletjes vanaf 2 jaar

Bericht door Lucky Jack »

Uno Junior ging hier vanaf 2 jaar al heel goed. Nu is mijn dochter 4 en spelen we vooral Leo moet naar de kapper (wat een hele leuke combinatie is van een kaartspelletje, memory én ze leren klokkijken).
Bij SmartGames hebben ze ook leuke en mooie educatieve spellen, ook vanaf 2 jaar al.
Afbeelding
Gebruikersavatar
pieter.schutz
Geheim Genootschap
Berichten: 1020
Lid geworden op: di 08 mei 2012, 11:16
Locatie: De Meern

Re: Spelletjes vanaf 2 jaar

Bericht door pieter.schutz »

Wij hebbenm van haba het visspelletje, mijn Dochter van 2 vond het wel een leuke activiteit, en de spelvorm is ook wel aardig, maar ze was er snel op uitgekeken (afrader wat mij betreft dus).
Ik speel nu vaak MaNiKi Met haar. https://boardgamegeek.com/boardgame/5478/crazy-circus
Ze vindt het ontzettend leuk om de kaartjes na te maken met de beesten. Verder hebben we een soort racespelletje met dieren en kleuren (dobbelsteen gooien, op je beurt wachten).

Tot slot is er nog https://boardgamegeek.com/boardgame/22259/kroko-loko Is met twee nog niet helemaal te spelen met het afpakken denk ik, maar als basis heel goed te spelen.
Afbeelding
Gebruikersavatar
predator
Jakkiebak!
Berichten: 74
Lid geworden op: vr 17 jun 2016, 11:42
Persoonlijke Ondertitel: schaakleraar
Zichtbare ondertitel: Persoonlijk

Re: Spelletjes vanaf 2 jaar

Bericht door predator »

Carcassonne Junior is echt tof gedaan. Aanrader.
Gebruikersavatar
Bart
Beheerder
Berichten: 7113
Lid geworden op: ma 12 sep 2005, 22:51
Persoonlijke Ondertitel: Nou moe!
Zichtbare ondertitel: Persoonlijk
Locatie: Sint-Truiden - BE

Re: Spelletjes vanaf 2 jaar

Bericht door Bart »

predator schreef: Carcassonne Junior is echt tof gedaan. Aanrader.
Ik kan fout zijn, maar Carcassonne Junior lijkt me niet direct het spel voor een tweejarige, zelfs niet met aanpassingen. Wel een aanrader voor iets oudere kinderen.
Afbeelding
Gebruikersavatar
larsje86
Hazelnoot Ridder
Berichten: 633
Lid geworden op: za 09 feb 2013, 09:58
Zichtbare ondertitel: Persoonlijk
Locatie: Dordrecht

Re: Spelletjes vanaf 2 jaar

Bericht door larsje86 »

Carcassonne Junior is echt NIET voor 2 jaar.. Werd hier van 3,5-6 gespeeld. Toen was het voor de oudste STOM en wilde het jonge zusje het opeens ook niet meer spelen.

Wat het hier goed deed was eerste boomgaardje die is echt veel gespeeld tussen de 2-4 jaar. Dier op dier (de normale versie) vooral als speelgoed gebruikt tot een jaar of 4/5.
Vis spelletjes, Haba wij hadden er 1 van Djeco is op die leeftijd ook echt de moeite.

De ratings, tja... BGG heeft al problemen met wat lichtere spellen tov. zwaardere. Maar kinder spellen met meer dan 100 ratings en boven de 5 zitten dus gewoon goed in elkaar.

probeer kenissen vooral MONOPOLY (kinder versies... hier Cars) niet te laten kopen... levert frustraties op.. en DUURT dan al lang.
Afbeelding
animal82
Jakkiebak!
Berichten: 67
Lid geworden op: vr 26 apr 2013, 16:19
Locatie: Tielt (BE)

Re: Spelletjes vanaf 2 jaar

Bericht door animal82 »

Het populairste spel hier is Concept Kids.
Onze kindjes zijn wel heel erg geïnteresseerd in dieren. Je kan als ouder ook helpen en veel tips geven.
https://boardgamegeek.com/boardgame/247 ... ds-animals

UNO junior is ook erg populair.
Je laat her kindje de kaarten open op tafel liggen en kunt zo in het begin helpen.

Eerste boomgaard van Haba werd hier ook vaak gespeeld. Al moet het kindje hier zo goed als niks beslissen. Gewoon dobbelen en fruit nemen.
https://www.bordspelmania.eu/spellen/de ... _1425.html

Ook het Haba vis spel, dat eerder al werd genoemd, deed het hier goed.
https://boardgamegeek.com/boardgame/132 ... ishy-fishy

Time's up kids doen ze ook erg graag. De ronde met het uitbeelden is wel nog wat te moeilijk. Hier spelen we in 2 ronden. De eerste ronde legt mama of papa de woorden uit en moeten de kinderen raden. De tweede ronde spelen we met dezelfde kaarten en mogen de kindjes de woorden uitleggen.
https://boardgamegeek.com/boardgame/174219/times-kids
dirk
Elfenkoning
Berichten: 3042
Lid geworden op: ma 26 nov 2012, 22:06
Persoonlijke Ondertitel: Spelhamels Beerse
Zichtbare ondertitel: Persoonlijk
Locatie: Dessel

Re: Spelletjes vanaf 2 jaar

Bericht door dirk »

Els & Ralda (hier nog voormalig moderator geweest) hebben een blog over alle kinderspellen dat zij spelen (en dat zijn er nogal wat :wink: )

http://www.junior.spellenmolen.be/
Elke 1ste zaterdag en 3de vrijdag van de maand: spelavond in Woonzorgcentrum Heiberg in Beerse! Gratis toegang voor iedereen!
Gebruikersavatar
Pura Vida
Kardinaal
Berichten: 2859
Lid geworden op: ma 28 jan 2019, 13:40
Locatie: Montezuma

Re: Spelletjes vanaf 2 jaar

Bericht door Pura Vida »

dirk schreef: Els & Ralda (hier nog voormalig moderator geweest) hebben een blog over alle kinderspellen dat zij spelen (en dat zijn er nogal wat :wink: )

http://www.junior.spellenmolen.be/
Leuke site, Dirk. Per leeftijdscategorie een pagina, met veel leuke informatie over allerlei spelletjes... Als mijn kinderen nog zo jong waren geweest, was ik hier zeker vaak terecht gekomen.
Afbeelding
Gebruikersavatar
mazinho
Gouverneur
Berichten: 2295
Lid geworden op: ma 06 aug 2012, 21:17
Persoonlijke Ondertitel: Completionist
Zichtbare ondertitel: Persoonlijk
Locatie: Den Haag

Re: Spelletjes vanaf 2 jaar

Bericht door mazinho »

Bedankt voor de tip; ik heb Eerste Boomgaard tweedehands op de kop kunnen tikken voor een zacht prijsje. Nu aftellen tot de tweede verjaardag van mijn zoontje... :)
Instagram @movetherobber
Benieuwd naar wat ik recent speelde?
Afbeelding
Gebruikersavatar
Edwin84
Elfenkoning
Berichten: 3027
Lid geworden op: vr 17 okt 2014, 19:45
Locatie: Etten-Leur

Re: Spelletjes vanaf 2 jaar

Bericht door Edwin84 »

Is dat beetje te doen? Heb normaal niks tegen 2ehands maar dit soort spellen is vaak veel karton. Kinderen van deze leeftijd stoppen alles in hun mond.