Nominaties InnoSPIEL 2023 vandaag bekendgemaakt

De jury selecteerde de volgende kwaliteitsvolle spellen voor u

Moderators: Standaard moderators, Ereleden, Website beheerders

Plaats reactie
SvAtje
Standaard moderator
Berichten: 920
Lid geworden op: za 15 nov 2014, 13:45
Locatie: Amersfoort

Nominaties InnoSPIEL 2023 vandaag bekendgemaakt

Bericht door SvAtje »

Voor de zevende keer zijn vandaag de drie nominaties bekendgemaakt voor InnoSPIEL 2023 die in augustus 2023 wordt toegekend aan het meest innovatieve spel in 2023.



Mysterium Kids, uitgegeven door Libellud/Space Cowboys, van designers Antonin Boccara en Yves Hirschfield. Geschikt voor 2 tot 6 spelers vanaf 8 jaar met een speelduur van 20 minuten.

De spelers zijn in een verlaten villa op zoek naar een schat en communiceren met de geest van de kapiteit Buh. De speler die de rol van de geest aanneemt, communiceert met een tamboerijn om aanwijzingen te geven naar welke kamers de spelers op zoek moeten gaan naar aanwijzingen.



Oordeel van de jury:
Door met de tamboerijn geluiden te maken die naar de juiste kaart moet verwijzen, geeft een frisse en spannende speelervaring die de creativiteit van de spelers stimuleert. Mysterium Kids verbindt het akoestische met het visuele.



Q.E., uitgegeven door Strohmann Games, van designer Gavin Birnbaum? Geschikt voor 3 tot 50 spelers vanaf 10 jaar met een speelduur van
30 minuten.

Q.E. is de afkorting voor Quantitative Easing en betekent een expansieve geldpolitiek van de centrale bank, oftewel het bijdrukken van bankbiljetten.
Dit is dan ook de opdracht voor de spelers die allen een land kiezen en via de centrale bank van het land ondernemingen kopen die te groot zijn om om te vallen. Maar ben je aan het eind van het spel het land dat het meeste geld heeft uitgegeven, dan gaat het land failliet en verlies je het spel.



Oordeel van de jury:
Het innovatieve is het ongeremd bieden dat een ongekende dynamiek levert. De spelers hebben geen idee tot welke hoogte ze kunnen bieden en dit zorgt voor een grote diepgang van het spel met een hoge interactie.



Spaceship Unity! Uitgegeven door Pegasus Spiele, van designers Ulrich Blum en Jens Merkl. Geschikt voor 2 tot 4 spelers vanaf 10 jaar met een speelduur van 60 tot 120 minuten.

De spelers zijn rekruten van het ruimteschip Unity die met alledaagse producten uit de directe omgeving, zoals een stofzuiger, paraplu, handschoenen, etc het avontuur moeten vormgeven.

Oordeel van de jury:
Een spel zoals deze hebben we nog niet eerder gezien. De gehele woning wordt betrokken in het spel. De onzinnigheid die het spel voorschrijft zorgt voor grote creativiteit van de spelers en zo ontstaat een actiespel, bewegingsspel, rollenspel, een sentimentele reis naar het verleden.
 
Website: Opmerking: de link naar de website lijkt momenteel niet te werken.
Bijlagen
3D714228-6AC7-4893-8651-CE3B87B9ED25.jpeg
(127.34 KiB) Nog niet gedownload
B357A703-2C40-4337-AB02-B76C82B78DEC.jpeg
(271.44 KiB) Nog niet gedownload
97389E0E-40DC-4E39-AFAE-7FCA42370D3F.jpeg
D87450D0-135C-41F0-8339-781D316594D8.jpeg
(179.51 KiB) Nog niet gedownload
8A528B74-4013-47C8-8EF2-BBA21927D1D7.png

Labels:
SvAtje
Standaard moderator
Berichten: 920
Lid geworden op: za 15 nov 2014, 13:45
Locatie: Amersfoort

Re: Nominaties InnoSPIEL 2023 vandaag bekendgemaakt

Bericht door SvAtje »

De jury heeft de winnaar bekend gemaakt: Spaceship Unity.

Het spel biedt een unieke spelervaring, waarbij de gehele woning onderdeel wordt van het spel en de de creativiteit van de spelers wordt aangewakkerd.




Website:
Plaats reactie