Gam’inBIZ presenteert Symbiose als eerste titel van Spellenkring

Interessante nieuwtjes en spannende geruchten uit de spellenwereld.
Spellen die binnenkort gaan verschijnen

Moderators: Website beheerders, Ereleden

Forumregels
Het is niet mogelijk om hier een topic aan te maken.

Heb je zelf een nieuwssuggestie, dan mag je deze plaatsen onder de respectievelijke forumdelen:
"bordspellen", "rollenspellen", "verzamelspellen" of 'wargames'.
Gebruikersavatar
Bart
Beheerder
Berichten: 7268
Lid geworden op: ma 12 sep 2005, 22:51
Persoonlijke Ondertitel: Nou moe!
Zichtbare ondertitel: Persoonlijk
Locatie: Sint-Truiden - BE

Gam’inBIZ presenteert Symbiose als eerste titel van Spellenkring

Bericht door Bart »

Op 2 oktober brengt Gam’inBIZ de Nederlandse versie van het kaartspel Symbiose uit. Symbiose is het eerste spel van Spellenkring: een samenwerking van Gam'inBIZ en acht spellenwinkels in Nederland en België. Voor Gam’inBIZ is deze samenwerking een nieuwe manier om spellen gezamenlijk onder de aandacht te brengen. Een spel over samenleven is daarvoor een passend begin.

Symbiose.webp

Om 11:30 wordt Symbiose officieel voorgesteld in het Natuurmuseum Brabant in Tilburg. Directeur-bestuurder dr. Fiona Zachariasse ontvangt daar het eerste exemplaar uit handen Michiel de Wit van Gam’inBIZ. Tijdens de presentatie wordt -naast de voorstelling van het nieuwe spel- ook ingegaan op het natuurthema van het spel. Dr. Fiona Zachariasse zal uitleggen hoe symbiose in de natuur werkt.
Pers en bezoekers zijn van harte welkom. Nadien kan er gespeeld worden.

In Symbiose starten spelers ieder met een eigen vijver van acht kaarten. Doorheen het spel trachten ze hun vijver te verbeteren. Door kaarten te ruilen met de rivier en strategisch te plaatsen verzamelen ze punten. Daarbij kunnen kaarten aan de rand van een vijver ook punten opleveren op basis van de vijver van een buurspeler.

Tijdens een beurt ruilt een speler een kaart uit de gezamenlijke rivier geruild met een kaart uit de eigen vijver. Vijverkaarten leveren punten op door combinaties van dieren en seizoenen. Daarbij is het ook belangrijk hoe kaarten worden geplaatst. Kaarten in het midden van de vijver scoren enkel op basis van de eigen kaarten, terwijl kaarten aan de zijkanten ook kunnen scoren door de kaarten in de vijver van de aangrenzende speler, en omgekeerd.
Daardoor zullen spelers iedere beurt een aantal opties afwegen: welke kaart nemen, waar levert deze het meest op, en welke mogelijkheden bieden de vijvers van de aangrenzende spelers?

Het spel eindigt als alle vijverkaarten zijn opengedraaid. Vervolgens worden de punten geteld.

Naast het basisspel bevat Symbiose een variant voor twee spelers en regels om in twee teams van twee tegen elkaar te spelen.

Tijdens het lanceringsweekend van 2 tot en met 4 oktober wordt Symbiose gezamenlijk gepresenteerd door de deelnemende winkels. Het spel is de eerste maand exclusief verkrijgbaar bij de deelnemende winkels en via Gam’inBIZ. Daarna volgt een bredere verdeling.

Samen met uitgever Gam’inBIZ maken Spellenpoort (Amersfoort), Spelkwartier (Arnhem), De Spellenhoorn (Hoorn), Subcultures (Utrecht), Bumblebeez (Bergen op Zoom), Oberonn (Hasselt), De Tafelridder (Leiden) en Koning Willem (Deventer) deel uit van de Spellenkring.

Symbiosespel.png

Symbiose | Gam’inBIZ - 2026
  • auteurs: Jérémy Partinico en Christelle Partinico
  • grafisch artiest: Baptiste Perez
  • spelers: 2 tot 4
  • leeftijd: vanaf 8 jaar
  • speelduur: 15 minuten

Labels: